Hlavní navigace

V jakých mobilních aplikacích najdete seznam CNG stanic?

Sdílet

Gabriela Hájková 29. 8. 2016

Po celé ČR hojně přibývají CNG stanice. Jejich přehled můžete najít i v mobilních aplikacích. Existují čtyři, které jsou ke stažení bez poplatku:

Standardně aplikace zobrazují seznam nejbližších stanic nebo je ukazují na mapě, najdete zde informace o otevírací době stanic atd. Ve všech si pak můžete vyznačit své oblíbené stanice. Funkčnost a kvalitu jednotlivých aplikací zhodnotil Český plynárenský svaz:

Aplikace ŠKODA CNG

Aplikace obsahuje jako jediná z těchto čtyř dostupných CNG stanice nejen v ČR, ale po celé Evropě. V aplikaci lze hledat okolo aktuální pozice, nebo zadáním konkrétního města a má i plánovač trasy. Řidiči zde najdou i kontaktní telefon. Její další výhodou je například to, že pouhým kliknutím na adresu stanice se přepnete do navigace (vyzkoušeno na Androidu). 

Aplikace je dostupná pro další následující země: Německo, Rakousko, Švýcarsko, Finsko, Francie, Španělsko, Portugalsko, Belgie, Nizozemsko, Itálie Velká Británie a Dánsko.

CNGvitall

Přehledná aplikace po otevření ukazuje ihned jmenný seznam podle měst a otevírací dobu, což výrazně urychluje získání informace o ideální CNG stanici. Tato aplikace se také odlišuje tím, že lze vyhledávat i podle toho, zda je u stanice obchod, restaurace, mycí linka, nebo i stojan na benzin atd.

Následující dvě aplikace s názvem CNG stanice jsou častěji aktualizované, nové stanice tu najdete dříve než v předchozích dvou.

CNG stanice (Pražská plynárenská)

Aplikace znázorňují všechny stanice jak na mapě, tak v seznamu, navedou k nejbližší stanici, sdělí základní informace atd. Má tlačítko „navigovat“ a u stanic Pražské plynárenské obsahuje aktuality (například uzavření stanice při rekonstrukci atd.). 

CNG stanice (RWE od října nově Innogy)

Tato aplikace je zatím k dispozici jen pro Android. Do konce roku 2016 ale vznikne i varianta pro systém iOS. Aplikace má tlačítko „navigovat“ a obsahuje informaci o počtu a typu koncovek. Jednotlivá tankovací místa si uživatelé mohou uložit mezi své oblíbené cíle na cestě. Díky propojení s navigací lze v aplikaci naplánovat spolehlivou trasu s možnostmi tankování, dokáže hledat i okolo aktuální pozice nebo zadáním konkrétního města. Mapa aplikace zobrazuje všechny stanice CNG po cestě. V rámci aktualizací by měla být aplikace navíc brzy doplněna i o aktuální ceny paliva CNG a upozornění na servisní přestávky jednotlivých stanic. 

Zdroj: Český plynárenský svaz

Seznam CNG stanic najdete i na internetu na webu CNG4YOU.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).