Hlavní navigace

V Expobank se mění vedení banky, banka posílí rozvoj služeb pro osoby i korporáty

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 27. 12. 2019

Novým členem představenstva banky se stává dosavadní předseda dozorčí rady Lubomír Lízal, a to s účinností od 1. ledna 2020. Současně s tím doc. Ing. Lubomír Lízal, Ph.D. uvolnil pozice člena a předsedy Dozorčí rady banky, kde působil od května 2018. Dříve byl členem bankovní rady České národní banky, kde mimo jiné dohlížel na oblasti ekonomického výzkumu, řízení rizik, peněžního oběhu, statistiky, IT či restrukturalizace. V Expobank CZ se kromě financí zaměří především na Strategy & Business Development, HR a komunikaci. Jeho cílem je další rozvoj Expobank CZ i jejích služeb jak pro soukromou tak korporátní sféru. Lubomír Lízal nahrazuje dosavadního člena a předsedu představenstva pana Ilyu Mitelmana.

Novým předsedou Dozorčí rady Banky byl s okamžitou účinností zvolen John McNaughton, který byl doposud jejím členem.

K 31. prosinci 2019 pozici člena představenstva Banky také uvolnil Sridhar Cadambi. Pana Cadambiho v jeho funkci člena představenstva nahrazuje Jan Winkler, a to též s účinností od 1. ledna 2020. Jan Winkler je profesionál s rozsáhlými zkušenostmi z oblasti řízení finančních institucí. V minulosti pracoval například v Erste bank Romania na pozici Director Change Leadership , předtím byl generálním ředitelem Accenture pro Střední Evropu.

Rád bych poděkoval pánům Mitelmanovi a Cadambimu za vedení společnosti v uplynulých letech. Nastartovali progresivní orientaci banky na nové technologie a Neo účet dnes, kromě atraktivního úročení, nabízí klientům otevřené dveře do světa fintechu v jejich internetovém bankovnictví. Nové vedení banky je zcela lokální, čímž chceme zdůraznit fokus na domácí českou klientelu i konzervativní přístup k úvěrování. Po obsahové stránce se u nás v Expobank CZ nic nemění – i nadále chceme klientům nabízet individuální péči a pokračovat v zavádění nových produktů fintechu, komentoval změny Lubomír Lízal.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).