Hlavní navigace

V Česku je přes 40 tisíc e-shopů, nejvíc se prodávají mobily a bazény

Sdílet

Veronika Němcová 20. 1. 2020

Češi mohou aktuálně nakupovat na internetu ve více než 40 tisících e-shopech. Podle webu Česká e-commerce jsou vůbec nejprodávanějším zbožím na internetu mobilní telefony.

Nejžádanějším produktem loňského roku se v kategorii mobilních telefonů stala znovu uvedená Nokia 3310. Vedle ní se lidé zajímali o produktové novinky uvedené značkou Apple, říká Milan Šmíd, manager portálu Zboží.cz.

Druhou příčku po mobilech v české e-commerci drží bazény. Mezi další sortiment nejčastěji nakupovaný na internetu patří také oblečení a doplňky, vybavení pro dům a zahradu nebo elektronika.

Receptem na úspěch e-shopu mezi silnou domácí konkurencí je především důvěryhodnost. Samozřejmostí jsou dohledatelné a srozumitelné obchodní podmínky, údaje o provozovateli, podmínky pro vrácení nebo reklamaci zboží či zásady pro ochranu osobních údajů. E-shop by měl mít zřetelně uvedeny kontaktní údaje na zákaznickou podporu a neměl by vyžadovat platbu předem, uvádí Tomáš Linhart, který se internetovému obchodování věnuje od roku 2008.

Vodítkem při výběru e-shopu je pro zákazníky také nezávislé hodnocení. Spotřebitel si může také ověřit, jestli je obchod členem některých oborových organizací, jako je například Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Případně zda má certifikované obchodní podmínky, třeba podle standardů organizace dTest. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).