V Česku je nejméně chudých v Evropě

V České republice je procentní podíl lidí, kteří žijí v trvalé chudobě, nejnižší v celé EU. Alespoň podle údajů britského Úřadu pro národní statistiku (ONS), který publikoval srovnání podílu trvalé chudoby v jednotlivých zemích. 

V České republice je trvale chudých jen 4,1 %, zatímco průměr EU dosahuje 9 %. Nejhůře je na tom Rumunsko, Řecko a Itálie. 

Podíl trvale chudých lidí v EU
Autor: Britský Úřad pro národní statistiku (ONS)

Podíl trvale chudých lidí v EU

Chudoba je posuzována vzhledem k příjmům, domácnost musí brát méně než 60 % celostátního mediánu s tím, že tuto mzdu musí pobírat alespoň dva ze tří předchozích let. Výpočtem mediánu zjistíme, že do této kategorie se řadí domácnost s příjmem nižším než přibližně 13 000 Kč.

Rozvojová megabanka bude možná spuštěna už koncem roku Německá vláda: Malé odbory škodí, omezíme jim moc        
Kozlík z Roháčku
Kozlík z Roháčku (neregistrovaný) 93.89.107.---
22. 5. 2015 22:53 Nový

Statistika, to věda je

celé vlákno

Věřím, že podle této metodiky je v KLDR méně chudých jak v ČR, nemluvě o Lucembursku či Německu, jen si tam toho zatím nevšimli a patřičně to propagantisticky nevyužili. Metodika výpočtu závislá na rozptylu příjmů a nezávislá na mediánu a paritě kupní síly ukazuje spíš na relativní rozdíly v příjmech nemající s chudobou mnoho společného.

j b aura:10
23. 5. 2015 10:19 Nový

Re: Statistika, to věda je

celé vlákno

Ano, takova statistika ukazuje spise na nerovnomerne rozdeleni prijmu ve spolecnosti. Takze je sice dobre, ze je u nas malo lidi, kteri maji po 60% medianoveho prijmu, ale i ten kdo ma treba 80% si zije urcite hur nez nekdo s nizsim cislem v zapadni Evrope.

w
w (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
24. 5. 2015 23:52 Nový

Re: Statistika, to věda je

celé vlákno

Navíc je evidentní, že do toho vůbec nepočítají důchodce a nezaměstnané.

Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz
23. 5. 2015 10:17 Nový

v Cesku je nejmene chudych

ovsem nejvice tech, kteri si stezuji jak se maji spatne! V kazde spolecnosti jsou vzdycky nejaci lide na okraji, bezdomovci byli, jsou a budou, ovsem to, ze se mame jak prasata v zite stejne nikdo nedoceni, kazdej akorat knouta, ze soused ma vic a on "dre bidu" ... holt ceska povaha