Hlavní navigace

Úvěrovka Home Credit spustila odklad splátek úvěrů

Sdílet

Lenka Kašparová 21. 4. 2020

Home Credit umožňuje na šest měsíců odložit splátky těm, kteří společnost požádají o ochrannou dobu kvůli mimořádným opatřením souvisejícím s šířením nového koronaviru. Potřebné informace k vyplnění žádosti včetně formuláře najdete na webových stránkách společnosti. Obrátit se můžete i na pracovníka call centra společnosti.

Délku ochranné doby si každý klient určí sám, vybrat si můžete ze dvou možností – do 31. 7. 2020, nebo 31. 10. 2020. Využít ji lze u úvěrů z úvěrových smluv uzavřených před 26. 3. 2020. Ovšem podmínkou je, že žadatel současně k tomuto datu nebyl v prodlení s úhradou splátky déle než 30 dní.

Platí dlouhodobé prohlášení, že když klient komunikuje, nenecháme ho v problémech. To znamená, že v odůvodněných případech klientům budeme vycházet vstříc i nad rámec zákona. V těchto případech však musíme postupovat podle platné legislativy a administrativa s takovými klienty tak bude náročnější, informuje Miroslav Zborovský, ombudsman klientů společnosti Home Credit.

Je však nutné si uvědomit, že jde pouze o odklad splátek, nikoliv jejich odpuštění a při požádání o ochranou dobu se vám navýší celková částka, kterou budete muset splatit. Úvěr je i v průběhu ochranné doby úročený úrokovou sazbou sjednanou ve smlouvě.

Výše úroku je omezena do výše základní úrokové repo sazby ČNB navýšené o osm procentních bodů (v současné době tedy max. 9 % ročně). V důsledku tohoto úročení tak dojde k navýšení částky, kterou klient celkem zaplatí, doplňuje Luděk Jírů, Generální ředitel společnosti Home Credit pro ČR a SR.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).