Hlavní navigace

Úroková válka nepolevuje, další snížení úroků na spořicím účtu ohlásila Air Bank

Sdílet

Patrik Chrz 30. 5. 2013

Air Bank uvedla na svých stránkách a na Facebooku, že s platností od 6. června snižuje úrokovou sazbu na spořícím úctu z 1,8 na 1,6 % p.a. Lze očekávat, že další banky ji budou brzy následovat.

V uplynulých dnech jsme zejména kvůli odchodu Axa Bank z českého trhu zaznamenali extrémní nárůst zájmu o náš spořicí účet. Příliv peněz je tak obrovský, že bychom je při současné úrokové sazbě nedokázali efektivně zhodnocovat. I nadále však budeme všem klientům poskytovat sazbu v rámci TOP3 garance. Novým podmínkám na trhu se ale musíme přizpůsobit. Proto od 6. června snižujeme úrokovou sazbu TOP3 garance z 1,8 % na 1,6 %, uvedla banka.

Tato aktualita byla zaslána čtenářem serveru Měšec.cz pomocí formuláře Přidat aktualitu. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 5. 2013 20:21

  bez přezdívky

  Je mi to už jedno, protože jsem peníze ze spořícího AB už před měsícem kvůli neustálému snižování stejně vybral. Nalákali lidi a pak každý týden snižují úroky o sto šest... Tohle mi fér nepříjde, proto jsem dal sbohem. Nevyužívám ani jejich "zázračný neskutečně úročený běžný účet", chybí mi stále bankovnictví pro Android (jsem tedy s BÚ stále u Fio) a cestovní pojištění u platebních karet (pokud už tedy není, nezkoumal jsem).

 • 3. 6. 2013 8:21

  Kazatel (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Ufňukánku, a penízky jsi si vložil do prasátka co? Co tu meleš o férovosti. Když mi tady předložíš plán jak zhodnotíš bezpečně několik miliard a ještě zajistíš, že je budeš mít kdykoliv k dispozici pro vyplacení tak pak smeknu. Pindat všichni umíte, avšak něco vytvořit už ne.

 • 3. 6. 2013 9:40

  bez přezdívky

  Ne, peníze jsem investoval jiným způsobem, za tento úrok se mi to už opravdu nevyplatí. Já nefňukám, jen konstatuji, že mi nepříjde fér nahnat lidi na 2,5%, dělat na to velké reklamy jak jsou fér, a pak každý měsíc snižovat úroky, až budeme opět na nule. Já si banky a produkty vybírám, čili jsem odešel.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).