Spočítejte si...

Zavřít

UPC od ledna zdražuje. Služby zdraží na tři etapy

Od 1. ledna 2013 zákazníci společnosti UPC Česká republika budou platit za stejné služby více peněz. Zdražení služeb, nesouvisející se zvýšením sazby DPH, oznámila společnost UPC. Abychom mohli i v příštím roce naplnit Vaše očekávání v maximální možné míře, dochází od 1. ledna 2013 ke zvýšení ceny služeb bez DPH průměrně o 3,5 %, sdělila firma zákazníkům.

Základní zdražení služeb není vysoké, řádově jde o max. 21 Kč měsíčně u nejvyšších balíčků služeb. U ostatních služeb jde o koruny měsíčně. Sama společnost píše, že průměrné zdražení služeb je 3 %.

Jenže nový ceník služeb (po zdražení) je kalkulovaný ještě se stávající 20% sazbou DPH, od nového roku se tak připravte ještě na ceny služeb s DPH vyšší o 1 %. A ani to není všechno. Pokud během roku 2013 dojde k ustanovení zákonné povinnosti odvádět 1% z ceny televizní služby do Státního fondu kinematografie, toto procento opět zaplatí klienti, tentokrát (asi) nejen od UPC.

Příklad rozdílů ceny služeb

Balíček KOMBI KLASIK+ (UPC Fiber Power 30M + DTV Klasik)

  • Cena v roce 2012: 549 Kč měsíčně
  • Cena v roce 2013 po zdražení + vyšší DPH: 574,75 Kč měsíčně (+25,75 Kč)
  • Cena v roce 2013 po zavedení poplatku do Státního fondu kinematografie: orientačně 577,25 Kč měsíčně (+28,25 Kč)

Kompletní ceny služeb UPC pro roky 2012 a 2013 si můžete prohlédnout níže v PDF dokumentech.

Kromě služeb sdraží i tyto administrativní poplatky:

  • Poplatek za připojení po omezení služeb ze 60 Kč na 100 Kč
  • Náhrada nákladů za zaslání upomínky ze 60 Kč na 100 Kč
  • Poplatek za odpojení z důvodu nedoplatku ze 300 Kč na 500 Kč

Pokud se zdražením služeb nesouhlasíte, máte právo toto sdělit UPC písemně na adresu klientského centra, nejpozději do 15. prosince 2012.


UPC: Ceny sluzeb 2012 from Mesec.cz (Czech Financial Server)
UPC: Ceny sluzeb 2013 from Mesec.cz (Czech Financial Server)
Na jaké absurdní poplatky můžete narazit? Za dárky hodláme v e-shopech nechat 17 miliard korun        
Markus
Markus (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
19. 11. 2012 16:08 Nový

Vrácení set top boxu

Pokud používáte vlastní DVB-C tuner, dovoluji si připomenout možnost vrácení settopboxu a ušetření 50Kč za pronájem měsíčně. Stačí vyplnit tento protokol a dle instrukcí poslat přístroj zpět UPC. http://www.upc.cz/pdf/Protokol_pro_vraceni_vsech_zarizeni.pdf

tlapy
tlapy (neregistrovaný) 46.231.78.---
19. 11. 2012 16:32 Nový

UPC upravuje ceny zcela nahodile

celé vlákno

V UPC mají poněkud záhadnou cenovou politiku. Když před rokem slibovali v akci balíček TV programů za 150 Kč napořád, tak NAPOŘÁD trvalo do května, ovšem částku zvýšili až v červnu. Potom během prázdnin zase drobnou částku ubrali, ovšem zjistit, kolik za co chtějí, je téměř nemožné.
Například si nechat na každou z více služeb UPC (TV, internet) samostané vyúčtování, to je nemožné, to nikdo v UPC nedokáže (k již zavedenému SIPO navést pro druhou službu nové SIPO s jiným majitelem, ale stejné adrese), stejně tak není nikdo v UPC schopen vysvětlit, kolik si za kterou službu účtuje.
Už akční nabídka z roku 2011 byla vylhaná, protože slibovala cca 30 českých a slovenských programů za 150 Kč napořád, včetně HD programů, jenže pro příjem v HD musí být jiný set-top-box, který se ovšem zpoplatňuje mimo rámec akční nabídky. Takže vlastně UPC nabízí službu-neslužbu.
A komunikace s klientským centrem? To je kapitola sama pro sebe. Buď se nechat na telefonní lince stále přepojovat, přičemž ten, s kým nakonec hovoříte bývá obvykle nejméně informovaný, nebo se těžce prokousávat prolinky na webu, kdy většina odkazů končí sdělením telefonního čísla. A když už se podaří si vylít srdce do správného formuláře, tak dostanete mailem odpověď, jejíž hlavní sdělení se dá přeložit jako "Stejně ten trotl jste vy sami, tak co chcete..."
Ovšem dokažte UPC, že jejich signál stojí za starou belu, protože se vám obraz rozpadá nepravidelně a nečekaně, obraz některé dny zamrzne i opakovaně, zatímco v přítomnosti technika bude téměř ideálních parametrů.
Prostě od UPC je lepší být co nejdál.

dalich . aura:94
19. 11. 2012 16:55 Nový

Re: UPC upravuje ceny zcela nahodile

celé vlákno

Já osobně to dělám tak, že mám představu o stropu, který chci platit za TV programy a internet. Každoročně ten strop přehodnocuji a pokud se rozchází s konečnou částkou na faktuře, posílám výpověď. Následně mi UPC pravidelně nabízí individuální slevy, a tento vztah zákazník-dodavatel už funguje asi 6 let. Zatím v můj prospěch (cenový strop pro mě je někde mezi 500-600 Kč měsíčně podle služeb). Vyznat se na faktuře je opravdu umění, proto mě zajímá celková částka. Jak se začne zvyšovat, píšu dopis.

krakonoš
krakonoš (neregistrovaný) ---.idtnet.cz
19. 11. 2012 18:08 Nový

Re: UPC upravuje ceny zcela nahodile

celé vlákno

Tak to už tu jednou bylo. Nalákají důvěřivé kaštany na levné služby, nechají je, aby se upsali a začnou zdražovat! UPC už nikdy více!

Tomáš Navrátil aura:51
19. 11. 2012 22:55 Nový

Re: UPC upravuje ceny zcela nahodile

celé vlákno

Přesně tak. Navíc vám dokážou posílat faktury i když už nejste jejich zákazníkem, v průběhu trvání smluvního vztahu vás budou nejméně jednou měsíčně telefonicky otravovat s nabídkou různých balíčků a po jeho ukončení zřejmě neodstraní údaje o vás, takže vás potom bude na vašem telefonním čísle opakovaně otravovat jejich odnož freeSAT. Nikdy nedávejte UPC své telefonní číslo!

ab
ab (neregistrovaný) ---.11.vie.surfer.at
19. 11. 2012 22:57 Nový

Re: UPC upravuje ceny zcela nahodile

celé vlákno

To mozna jo, ale za dostupnost a stabilitu, je teda chvalim

Gerulf
Gerulf (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
21. 11. 2012 11:54 Nový

Re: UPC upravuje ceny zcela nahodile

celé vlákno

to tlapy: píšete: Prostě od UPC je lepší být co nejdál. Mám dotaz, protože jsem u UPC a také se mi leccos nelíbí - co byste mi doporučil? Tedy "ke komu je (nej)lepší být co nejbliž?? Děkuji za vhodný tip.

tlapy
tlapy (neregistrovaný) 46.231.78.---
30. 11. 2012 18:56 Nový

Re: UPC upravuje ceny zcela nahodile

celé vlákno

Je faktem, že každý má jiné priority, jiné zájmy, jiné nároky.
Takže třeba co se týká TV, je možná otázka, zda stačí teresteriální příjem signálu? (Zde mají obyvatelé měst lepší možnosti, čím větší město, típ lépe.)
Domnívám se, že i v případě internetu lze najít jiné alternativy, tedy providery, jejichž poměr cena/kvalita připojení se moc od nabídky UPC neliší nebo jsou i lepší.
A totéž by se jistě dalo říci o možnostech telefonování (byť se v této oblasti příliš nevyznám).
Určitě je možné najít někoho jiného než jen UPC, to není u nás jediné. Neříkejte mi, že UPC je nenahraditelné, i když patří na trhu mezi ty větší hráče.
Bohužel, konkrétně v tomto okamžiku vám poradit neumím, nemám z čeho vycházet.

evca47
evca47 (neregistrovaný) ---.cust.centrio.cz
3. 1. 2013 17:55 Nový

Re: UPC upravuje ceny zcela nahodile

celé vlákno

Myslím že si nevyberete, já jsem u CenTrio a taky se rozhlířím po někom jiném, to co čtu tady nevím asi zůstanu u CenTria , všude je něco

jarjin
jarjin (neregistrovaný) ---.dkm.cz
18. 12. 2012 14:08 Nový

Re: UPC upravuje ceny zcela nahodile

celé vlákno

Máte pravdu.Obraz se stále kouše!Na jaře chtěli za int.150.kč,dnes-407 kč.Hd programy -máme kartu vlastní-Tak že by měly fungovat neomezeně-A co se neděje?Na asi 2 měs.je zakodovaný signál i jiných programů v rámci karty upc??????Máme i v ložnici "upc".mělo by fungovat stejně,ale ne!!Tak na ně!!!!!!!!!!

esunad
esunad (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
16. 1. 2013 21:39 Nový

Klamavá reklama u služeb nabízených za cenu "napořád"

Objednala jsem si služby UPC v době, kdy tyto služby UPC nabízel v akci za ceny NAPOŘÁD. Napořád je napořád a ne jinak !
Odůvodnění společnosti UPC, že ke zvýšení ceny balíčku Kombi Komfort s cenou NAPOŘÁD nutili inflační důvody je nehorázné.
V tom případě letní akci v r. 2012, kterou UPC lákali klienty na cenu NAPOŘÁD a nedodrželi ji, považuji za klamavou reklamu !

Čenda
Čenda (neregistrovaný) ---.bausan.cz
21. 12. 2013 10:59 Nový

UPC zdražuje

Ano,máte pravdu,jde o klamavou reklamu a UPC za to dostala od telekomunikačního úřadu pokutu milión Kč.Mě to zvedli měsíčně o 50,-Kč,ale nic s tím nenadělám,max.tak můžu ukončit smlouvu.Ale protože jsem s UPC jinak vcelku spokojený,tak to nechám být.I když mě to z principu trochu štve,protože ve smlouvě mám napsáno napořád,což po roce užívání již neplatí.