Hlavní navigace

Uniqa zařadila do připojištění velmi závažných onemocnění i krytí pro nákazu virem Zika

Sdílet

Gabriela Hájková 16. 2. 2016

UNIQA pojišťovna zařadila do svého připojištění velmi závažných onemocnění krytí i pro případ narození dítěte s vývojovou poruchou (mikrocefalií) způsobenou onemocněním matky virem Zika. Pojistná ochrana platí pro stávající i nové klienty v rámci životního programu Rizikové životní pojištění s dividendou nebo jeho příbuzných verzí.

Pojištění platí jako obnosové. To znamená, že pojištěný klient má v případě vzniku pojistné události nárok na výplatu sumy rovnající se nejvyšší sjednané pojistné částce v pojištění pro případ velmi závažných onemocnění. Pojistnou událostí je v tomto případě narození dítěte s vývojovou vadou způsobenou nákazou matky virem Zika během těhotenství, vysvětlila mluvčí pojišťovny, Eva Svobodová.

Dodala také, že pro výplatu pojistného plnění ze smlouvy životního pojištění matky nebo otce je rozhodující datum porodu postiženého dítěte po 12. únoru 2016. Diagnóza mikrocefalie pak musí být doložena lékařským vyšetřením PCR (polymerázové řetězové reakce) a izolací viru ze vzorku krve dítěte.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).