Hlavní navigace

UNIQA u životního pojištění plní i v případě I. či II. stupně invalidity

Sdílet

UNIQA pojišťovna opět upgradovala životní pojištění DOMINO. Aktuálně nabízí dvě varianty:

  • DOMINO Risk 2019, ve které je pouze riziková složka,
  • DOMINO Invest 2019, které obsahuje rezervotvornou složku na základě zvolené investiční strategie.

U obou variant se změnil systéme slev a přirážek podle BMI a podle toho, jestli jste kuřáci či nikoli. Nejvýhodnější sazbu dostanou nekuřáci a ti, co mají BMI v rozmezí 18 – 30. Pokud spadáte do obou kategorií, ušetříte na pojistném asi 28 %.

Oproti tomu nekuřáci s nadváhou ušetří jen 10 % a kuřáci naopak zaplatí až dvojnásobek nejvýhodnější ceny. Otázka kouření je nově posuzována podle toho, jestli jste kouřili v posledních 12 měsících.

Kromě toho došlo k rozšíření úrazového pojištění. Namísto dosavadní až šestinásobné progrese u velmi závažných trvalých následků je nově možné čerpat až desetinásobek sjednané pojistné částky. Navýšen byl i limit pro trvalé následky úrazu u dětí, a to na 1,5 milionu korun.

V hodnocení invalidity došlo k širšímu pokrytí duševních poruch, kdy pojišťovna nově plní už v případě II. stupně invalidity (doposud až u III.). U diagnózy schizofrenie vyplatí odškodnění i u I. stupně invalidity.

U připojištění závažných onemocnění byla zkrácena čekací doba na 3 měsíce. Jednotlivé diagnózy byly rozděleny podle příbuznosti a souvislostí do 5 skupin, přičemž dojde-li k výplatě plnění za diagnózu z jedné skupiny, závažné choroby z ostatních nesouvisejících 4 skupin jsou nadále kryty v plném rozsahu. Byla prodloužena maximální délka plnění v pojištění denních dávek v pracovní neschopnosti na 18 měsíců. Nyní lze sjednat i zpětné plnění u pojištění denní dávky od 28. dne a měsíční dávky od 61. dne. V takovém případě plní pojišťovna dávku od prvního dne, resp. prvního měsíce PN, jakmile dosáhne její celková délka 28, resp. 61 dnů.

Další změnou je úprava pojištění pro případ prvního z rizik pro čerpání úvěru. Dojde-li v průběhu trvání smlouvy ke smrti nebo události s následkem nejtěžšího III. stupně invalidity, vyplatí vám pojišťovna jednorázové plnění ve výši aktuální lineárně klesající pojistné částky a pojištění končí. Má-li vaše zdravotní újma za následek I. anebo II. stupeň invalidity, bude vám vyplácena měsíční renta odpovídající sjednané pojistné částce a délce pojištění.

Pojišťovna také zjednodušila proces a administrativu při zkoumání zdravotního stavu na vstupu do pojištění k zabezpečení úvěru. Velká lékařská zpráva už nebude potřeba u částky do 5 milionů korun a věku do 45 let. Nečerpáte-li úvěr, pak nepotřebujete velkou lékařskou zprávu až do 55 let a pojistné částky až 3 miliony korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).