Hlavní navigace

UNIQA přebírá penze a investice AXA. Přejmenování nastane v roce 2021

11. 11. 2020

Sdílet

UNIQA od příštího roku 2021 převezme penzijní spoření a investice společnosti AXA. Pojišťovna UNIQA se během října stala vlastníkem AXA v České republice, na Slovensku a v Polsku, díky čemuž získala kolem 800 tisíc klientů AXA. Kromě loga společnosti se však pro tyto klienty na jejich dříve uzavřených smlouvách nic nemění.

Při každé fúzi přebírá nástupnická společnost všechny závazky původní firmy. Smlouvy budou pokračovat dál bez jakýchkoli změn se všemi právy a povinnostmi, které z nich vyplývají. Nebudou se měnit třeba ani účty, na které se hradí platby klientů. Pouze od okamžiku spojení společností bude plnit závazky UNIQA namísto AXA, konstatuje Martin Žáček generální ředitel UNIQA.

K přejmenování penzijní společnosti a investiční společnosti z AXA na UNIQA dojde v lednu 2021. Změna se bude týkat doplňkového penzijního spoření AXA a staršího penzijního připojištění ve III. pilíři. O této změně budou klienti včas informováni.

Penzijní společnost i investiční společnost budou zařazené do UNIQA včetně existujících licencí a také současného týmu, jenž se o klienty staral. Tím je zajištěna kontinuita jak závazků, tak i know-how a servisu, ujišťuje Peter Socha, předseda představenstva penzijní a investiční společnosti AXA v Čechách.

Obchodní pobočky AXA budou klientům k dispozici i nadále. Během 1. čtvrtletí 2021 proběhne jejich přejmenování na UNIQA. Informace, jakým způsobem budou klienti bývalé AXA obslouženi, naleznete na všech kontaktních místech s logem UNIQA.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).