Hlavní navigace

UNIQA pojišťovna nabízí pojištění pro případ operace

Sdílet

UNIQA pojišťovna začala ke svému životnímu pojištění nabízet také krytí pro případ nutné operace. Pokud budete v souvislosti se svým zdravotním stavem muset podstoupit operaci, budete mít nárok na pojistné plnění.

Krytí se vztahuje na chirurgické zákroky spojené s hospitalizací v délce minimálně 48 hodin, dále pro tzv. jednodenní chirurgii, u níž je doba hospitalizace kratší a pro nezbytnou plastickou operaci v důsledku úrazu, nemoci nebo těhotenství. Krytí se naopak netýká plastické chirurgie, kde jde jen o kosmetické výkony. Pojistná ochrana se vztahuje na všechny události tohoto typu během doby pojištění kdekoli na světě.

Pojistit se můžete do 65 let věku. Čekací doba na nárok na výplatu pojistného plněné je 3 měsíce a pro výkony spojené s těhotenstvím pak 8 měsíců. Pokud je chirurgický zákrok nutný v důsledku vašeho úrazu, čekací doba odpadá.

V případě plastických výkonů máte nárok na úhradu nákladů, které jste zaplatili, a to až do výše sjednané pojistné částky. V případě běžné operace vám pojišťovna vyplatí celou dohodnutou pojistnou částku, u jednodenní chirurgie pak 30 % sjednané sumy. Pojištění se sjednává na první riziko a výplatou plnění zaniká. Pojistná částka k tomuto pojištění je 30 000 Kč.

Pro doložení nároku musíte předložit kopii propouštěcí zprávy, případně potvrzení o platbě. Za chirurgický zákrok pojišťovna nepovažuje úkony za účelem stanovení diagnózy, zašití rány, odběru vzorků, estetické, stomatologické nebo preventivní operace.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).