Hlavní navigace

Uniqa nabízí havarijní pojištění i pro sdílené obytné vozy

Sdílet

Gabriela Hájková 29. 9. 2021

Pojišťovna Uniqa nabízí havarijní pojištění sdílených obytných vozů ve spolupráci s firmou Campiri, jež se zaměřuje na komerční sdílení privátních obytných vozů na bázi peeer-to-peer.

Campiri a Uniqa v posledních měsících pracovaly na vytvoření programu bezpečného pronájmu obytných vozů od soukromých majitelů, který by chránil obě strany v případě poškození. Takových vozidel je aktuálně v ČR přes dvacet tisíc, většinu času jsou však odstavená. Campiri chce do příští sezóny agregovat nabídku několika stovek těchto vozidel k pronájmu zájemcům, který bude díky spolupráci s Uniqa plně pojištěn, popsala spolupráci Eva Svobodová, mluvčí Uniqa pojišťovny.

Havarijní produkt kryje rizika spojená s provozem pro pronajímatele i nájemce. Pojištění se vztahuje na kolize vozidla během jeho provozu na silnici nebo i parkování, k nimž dojde v době pronájmu.

Krytí se vztahuje na události nastalé na území Evropy. Pojistnou částku stanovuje majitel podle hodnoty obytného vozu. O úhradu pojistky se společně podělí majitel s nájemcem vozu přes platformu Campiri.com. Pojistné se zákazníkovi automaticky spočítá během procesu on-line rezervace, platí se společně se zálohou na obytný vůz.

Do budoucna zvažuje Uniqa a Campiri spolupráci i v majetkovém pojištění, jež by se vztahovalo na poškození vnitřního pevného zařízení obytného vozu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).