Hlavní navigace

UNIQA kryje koronavirus i v nejrizikovějších zemích

Sdílet

Veronika Němcová 8. 12. 2020

UNIQA zavádí od půlky prosince nové pojistné podmínky pro individuální cesty i zájezdy přes vybrané partnerské cestovní kanceláře. S novými pojistnými podmínkami bude pojištění plně krýt případné onemocnění covidem-19 v jakékoli zemi včetně červených na vládním semaforu.

Na svoje náklady však musíte splnit všechny podmínky předepsané v cílové zemi, například testy na koronavirus. Stále také platí výluka z pojištění na země, kam je vstup zakázaný nebo jej nedoporučuje ministerstvo zahraničí.  

Pojišťovna během letní sezóny zaregistrovala jen 23 případů, u kterých byla nutná asistence v zahraničí kvůli onemocnění koronavirem, a to i hypotetických, kdy se nakonec diagnóza nepotvrdila. Celkové dosud evidované náklady za tyto případy se pohybují v desítkách tisíc korun. 

Náklady zatím až na výjimky nízké

Je to i proto, že v zemích EU byla velká část nákladů na testy a léčení dosud hrazena z místního zdravotního systému. Několik desítek klientů uplatnilo nárok na náhradu nákladů za nákup léků nebo ambulantní ošetření a lékařsky indikovaný test, zpravidla v nízkých tisících korun, ovšem jen část z toho byla v souvislosti se skutečnou nákazou koronavirem, často se jednalo pouze o podezření, říká mluvčí UNIQA Eva Svobodová.

Podle ní z této statistiky vyčnívá jediný případ, a to je onemocnění covidem-19 v USA s těžkým průběhem. Tam pojišťovna počítá s náklady v řádu vyšších statisíců korun.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).