Hlavní navigace

UNIQA bude vyřizovat likvidaci některých škod expresně

Sdílet

Gabriela Hájková 10. 9. 2015

UNIQA pojišťovna spustila v minulých týdnech proces vyřizování škod ve zrychleném režimu. Operátoři tak některé pojistné události vyřizují do několika hodin od nahlášení.

Expresně zatím pojišťovna vyřizuje pouze některé škody v rámci majetkového a havarijního pojištění. Je-li škoda vhodná pro tzv. expresní vyřízení a obdrží-li od klienta likvidátor potřebné podklady obratem, je schopen neprodleně provést kalkulaci odškodnění, odsouhlasit si ji se zákazníkem a zadat instrukci k výplatě pojistného plnění. Ze záznamů vyplývá, že takto nastavený proces trvá několik hodin, vysvětluje zpráva pojišťovny.

Nový postup se uplatňuje nejvíce u tzv. menších plechových škod z havarijního pojištění, které způsobují drobné dopravní nehody, parkovací škoda, střet s menším zvířetem, apod. a u majetkových škod z pojištění domácnosti nebo domků. Například u vodovodních škod či menších živelních událostech.

Do budoucna plánuje UNIQA zavedení expresní likvidace pojistných událostí i v dalších segmentech pojištění, u nichž to povaha pojistných událostí umožní.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 9. 2015 19:21

    Lubo (neregistrovaný) ---.227.freebone.cz

    Cekam na proplaceni skody od Uniqua mesic a pul. Doklady jsem odevzdal na pobocce. Slibili mi penize do tydne. Dnes jeste nevim jestli mi proplaceni uznali, nebo ne. Jde o cestovne pojisteni.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).