Spočítejte si...

Zavřít

Průzkum: Když už Češi odkládají část příjmu, tak spíše skrblí než investují

Češi se příliš nesnaží zhodnocovat své úspory pomocí investic. Téměř třetina neinvestuje a nijak nespoří vůbec. Vyplývá to z průzkumu Generali PPF Invest.

Pokud už si Češi budují finanční rezervu, drží se při její investování při zemi. Čtvrtina Čechů je podle průzkumu ochotna investovat částku mezi 10 a 50 tisíci ročně, přičemž ženy bývají opatrnější a za cenu nižších výnosů si vybírají spíše produkty s nízkou mírou rizika a častěji peníze prostě jen spoří. Poměr investujících žen a mužů už je ale přitom oproti minulosti vyrovnaný.

Podle výsledků ankety ženy své peníze nejčastěji vkládají do fondů peněžního trhu, smíšených fondů nebo dluhopisů. Naopak muži investují především do akcií a akciových fondů. Odvážnější jsou tedy muži a podle průzkumu spíše mladí lidé.

V porovnání se západní Evropou je míra investovaného majetku u Čechů stále poměrně nízká. Svou roli v tom hraje malé povědomí o možnostech investic, ale také národní povaha. Ta dělá z Čechů často konzervativní investory, kteří často raději ukládají peníze na spořicí produkty a nejsou ochotni akceptovat vyšší míru rizika.

UNIQA bude vyřizovat likvidaci některých škod expresně Šéf Škody: Imigranti by nám mohli pomoci        
Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz
11. 9. 2015 8:44 Nový

neni divu

celé vlákno

spousta lidi mela nejdrive zkusenost s vytunelovanymi fondy a prisly o dost penez, v soucasnosti zase ze sveho okoli znam nekolik pripadu, kdy nyni po x-letech ve fondu neni jejich hodnota ani to co tam clovek vlozil, protoze poplatky prebijou mizerne zhodnoceni. Tim, ze fond bere pravidelne poplatky at se deje co se deje, tak je to dost jednostrana zalezitost, nebo-li fond vydelava vzdycky a jesli fond vydela i klientovi to uz neni zase tak podstatne a nekdy se to treba i povede. Z techto duvodu se nedivim, ze lide maji u nas penize radsi na ucte. Do toho si pripoctete najezdy vsech radoby financnich poradcu, kteri delaji nalety na lidi a doporucuji jim produkt s nejvetsi provizi pro poradce, viz kapitalove zivotni pojisteni atd. Dalsi priklad ruznych pojistek, ktere pod tunami vyjimek defacto uz nepojistuji nic, a clovek ani nevi ze plati za nic a zjisti to, az kdyz se stane pojistna udalost a pojistovna odmitne plnit, tak teprve zjisti, ze defacto pojisten neni. To si take lide pamatuji, takze se to scita jedno s druhym a uz nejde jenom o investice, ale lide uz jsou opatrni v tom komukoli sverit svoje penize atd atd.

Jan K aura:10
11. 9. 2015 11:03 Nový

Re: neni divu

celé vlákno

Kapitalismus je zrůdná ideologie postavená na mantře maximalizace zisku.
A současný neoliberální směr je ještě zrůdnější, jen drancuje zdroje.
( materiální i lidské )

míra
míra (neregistrovaný) 192.168.1.---
13. 9. 2015 10:51 Nový

vztah čechů k riziku a spekulaci

ČR má 10mil. obyvatel, Češi se vyhýbají rizikovým investicím. Polsko má 40mil. obyvatel a Poláci rádi investují do akcií a rizikových investic. Podle poslední zprávy Capgemini je počet dolarových milionářů v ČR vyšší než v PL. Že by ta konzervativní česká strategie byla tak špatná? :-)