Hlavní navigace

Twisto ovládnou Australané, zaplatí za něj přes 2 miliardy

Sdílet

Veronika Němcová 24. 5. 2021

Australská společnost Zip plně ovládne český fintech Twisto. Zaplatí za to 89 milionů eur, téměř 2,3 miliardy Kč. Australská společnost do Twista investovala už začátkem roku, kdy v něm získala menšinový podíl.

Máme velkou radost, že si Zip vybral náš tým a produkt k expanzi na evropské trhy. Již v rámci loňské investice probíhala jednání o budoucí možné akvizici a nyní, dříve než jsme čekali, projevil australský jednorožec zájem jednat o odkupu podílů zbylých investorů, uvedl CEO Twista Michal Šmída s tím, že transakce může trvat měsíce a bližší detaily firma zatím nemůže komentovat.

Australská společnost si od akvizice Twista slibuje posílení svojí pozice na evropském trhu. Firma zároveň oznámila nákup zbývajícího podílu ve společnosti Spotii, která působí na Středním východě.

Tyto strategické transakce umožní společnosti Zip reagovat na zvýšenou poptávku obchodníků po jediném globálním řešení BNPL na více trzích s konzistentní kvalitou globálních služeb, uvedla společnost Zip v tiskovém prohlášení.

Zip je předním hráčem v oblasti odložených plateb, nabízí digitální platby a úvěry v retailu, zdravotnickém, automobilovém a cestovním průmyslu. kromě domovské Austrálie působí na Novém Zélandu, ve Velké Británii a v USA. Společnost vlastní také aplikaci na správu osobních financí Pocketbook.

Twisto nabízí platební aplikaci a odložené platby. Mezi jeho konkurenty v této oblasti patří Mall Pay, Equa Bank nebo Alza.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).