Hlavní navigace

Tržby maloobchodníků v dubnu klesly o dvě procenta

Sdílet

Redakce 15. 6. 2009

Celkové maloobchodní tržby zaznamenaly v dubnu meziroční pokles o dvě procenta. Mezi Čechy tak i nadále přetrvává spořící nálada, k níž přispěla současná nejistota vývoje domácí i světové ekonomiky.

Podle údajů Českého statistického úřadu byly tržby včetně maloobchodního prodeje pohonných hmot, avšak bez prodeje aut a jejich oprav, v dubnu meziročně nižší o 0,4 procenta, k čemuž z větší části přispěl prodej pohonných hmot. Po očištění o sezónní vlivy, kalendářní a pracovní dny se tržby v maloobchodě v dubnu meziročně snížily o 1,7 procenta.

Pokles tržeb zaznamenal zejména maloobchod s počítačovým a komunikačním zařízením, prodej přes internet, dále pak prodej pohonných hmot, potravin ve specializovaných prodejnách, ostatních výrobků pro domácnost a farmaceutického a zdravotnického zboží. Naopak rostly tržby za výrobky pro kulturu a rekreaci, za zboží ve smíšených prodejnách a oděvy a obuv.

Ve velkoobchodě, maloobchodě a opravách motorových vozidel byly sezónně očištěné tržby meziročně nižší o 5,9 procenta a bez očištění se snížily o 5,3 procenta.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).