Hlavní navigace

Třináctý plat vyplácí stále více firem

Sdílet

Třináctý plat a různé typy vánočních benefitů patří u zaměstnanců mezi ty nejoblíbenější. Počet firem, které například třináctý plat nabízejí, v současné době vzrůstá. Vyplynulo to z průzkumu, který realizovala společnost Profesia.

Nějaký typ benefitu, ať už finanční či nefinanční, dostává 57 % zaměstnanců. Třináctý plat ale pouze 37 % dotázaných. Ochota firem vyplácet třinácté platy velmi úzce souvisí s ekonomickou kondicí hospodářství. Určitý posun v současné době nastal v tom, že na tento typ benefitu dosáhne stále větší množství zaměstnanců na středních a nižších pozicích, říká Zuzana Lincová, ředitelka pracovního portálu Profesia.cz.

Poskytuje váš zaměstnavatel na konci roku nějaké benefity?
Autor: Profesia

Poskytuje váš zaměstnavatel na konci roku nějaké benefity?

V roce 2008 dostávalo třinácté platy 25 % zaměstnanců. V roce 2011 však vlivem hospodářské situace poklesl počet zaměstnavatelů, kteří tento benefit poskytovali, a získalo jej tak jen 16 % zaměstnanců. V roce 2013 již dokonce pouze 8 %.

Aktuálně vypadá situace lépe. Plošně se třináctý plat vyplácí u 27 % zaměstnanců. Pouze pro vybrané zaměstnance je to u 10 % dotázaných. Dalších 11 % Čechů uvedlo, že dostávají jednorázové finanční bonusy. Bonusy nefinančního charakteru pak dostává 9 % dotázaných.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 12. 2016 10:50

    Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz

    jsme makali vzdy pouze 12 mesicu v roce, 13-ty mesic jsem nikdy nezazil a to uz zivnostnikuju spoustu let :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).