Hlavní navigace

Triglav pojišťovna je terčem nátlaku, obchodní partner na ni zkouší konkurz (aktualizováno)

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 16. 6. 2009

Aktualizováno v 16:30 hodin

Krajský soud v Brně zahájil insolvenční řízení s pojišťovnou Triglav omylem. Soud totiž řízení zahájil, ačkoli u finanční instituce, která je nositelem platné licence České národní banky a plní podmínky ČNB, to zákon neumožňuje. Vyplývá to ze stanoviska, které soud dodatečně zveřejnil v insolvenčním rejstříku. V současné době je Triglav pojišťovna z insolvenčního rejstříku vymazána a za poškození svého jména chystá příslušné právní kroky.

Původní zpráva

Triglav pojišťovna se sídlem v Brně od dnešního dne čelí nepříjemnému nátlaku společnosti Westminster Network Limited. Tato anglická společnost dnes podala prostřednictvím brněnského právníka na Triglav pojišťovnu návrh na zahájení insolvenčního řízení a po soudu požaduje vyhlášení konkurzu. Vyplývá to z údajů insolvenčního rejstříku.

Navrhovatel uvádí, že Triglav pojišťovna nevyplatila brněnskému makléři s názvem B.M. COMPACT provize za sjednání pojištění vozidel v roce 2007. Anglická společnost pohledávku brněnského makléře koupila a Triglav pojišťovnu posílá do konkurzu.

Jenže právě z návrhu na zahájení insolvenčního řízení je zřejmé, že Triglav pojišťovna nemá problém se zaplacením pohledávky, ale zpochybňuje její oprávněnost. Jinými slovy, pro tyto případy se běžně používá standardní soudní proces a ne návrh na insolvenční řízení. Je přirozeným právem každé společnosti, potažmo zákazníka, zpochybnit oprávněnost finančního nároku. A nelze-li se shodnout na nalezení cesty, běžně následuje žaloba u obchodního soudu.

Celá tato situace tak vypadá jako záměr poškodit jméno Triglav pojišťovny, vystresovat její klienty a pod tlakem ji přinutit uhradit provize nárokované anglickým navrhovatelem, než podstupovat standardní obchodní (a dražší) soud.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 7. 2009 12:13

    lll (neregistrovaný)
    lepší by bylo úplně TRIGLAV pojišťovnu zrušit...nebo poslat na Balkán kam patří!
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).