Hlavní navigace

Tři procenta na spořicím účtu od Raiffeisenbank. Ale jen na půl roku a s podmínkami

Sdílet

Jiří Hovorka 2. 1. 2019

Raiffeisenbank začala od 1. ledna nabízet spořicí účet eKonto XL s úrokovou sazbou tři procenta ročně. Takto vysoký úrok ale banka připisuje jen první půlrok po založení účtu, sazba se navíc vztahuje na vklady jen do 150 tisíc korun. V bance je zároveň třeba otevřít osobní účet eKonto KOMPLET nebo eKonto SMART a na nich plnit podmínky aktivního využívání.

Základní úrok je na eKontu XL stanoven na 0,1 procenta. Po uplynutí prvních šesti měsíců banka nabízí na vklady do 150 tisíc úrok ve výši jednoho procenta. Opět jen při aktivním využívání osobního účtu.

Na případnou část vkladu od 150 001 do 500 000 korun banka při aktivním využívání osobního účtu dává úrok 0,7 procenta. Případná část vkladu nad 500 000 korun je vždy úročena minimální sazbou 0,01 procenta. Tato dvě pásma platí hned od založení účtu.

Aktivním využíváním eKonta SMART a KOMPLET se rozumí měsíční obrat na účtu ve výši alespoň 15 000 korun a k tomu alespoň tři odchozí platby v měsíci.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 1. 2019 13:57

    Zdenek (neregistrovaný) 213.195.242.---

    Tato Raiffeisen banka vede black list občanů, kterým s odvoláním na VOP bez udání důvodu odmítá založit běžný účet a to přesto, že tito klienti jsou bonitní, nemají žádné nesplacené závazky ani úvěry. Mám osobní zkušenost, kdy mi banka nejprve založení účtu sama aktivně nabídla, poté na pobočce nabídla dokonce vedení účtu zdarma a to z titulu zaměstnání "v partnerské organizaci" a následně na pobočce při osobní návštěvě uzavření smlouvy odmítla. Po podané stížnosti mi při hovoru na infolince opět nabídli založení účtu, přesvědčili mne na sjednání schůzky a na této (již druhé) schůzce uzavření smlouvy opět odmítli, stejně tak odmítli uvést důvod. Na jedné straně tedy zvýhodňování klientů, kteří mohou být pro banku prospěšní (např. zaměstnanci Všeobecné zdravotní pojišťovny, případně Generálního finančního ředitelství-lze si ověřit dotazem na infolinku), na druhé straně odmítání uzavřít smlouvu bez udání důvodu. Prostě kocourkov, pardon, prostě "nejpřívětivější banka roku".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).