Hlavní navigace

Tři nejneoblíbenější vládní opatření pro příští rok podle čtenářů serveru Měšec.cz

Sdílet

Jiří Hovorka 10. 11. 2010

V minulém týdnu odsouhlasila poslanecká sněmovna čtyři zákony, které výrazným způsobem zasáhnou peněženky každého z nás. Souhrn těch nejvýraznějších naleznete v článku Legislativní nouze provětrá vaši peněženku. Podívejte se, co se příští rok změní. Zavádí se například tzv. povodňová daň, mění se pravidla u čtyřleté rodičovské nebo dochází k faktickému zrušení porodného.

V anketě pod článkem jsme se vás zeptali na to, se kterými přijatými opatřeními nesouhlasíte. Hlasovalo již více jak 1300 čtenářů a desetina z vás souhlasí se vším. Nejvíce naopak čtenáři Měšce nesouhlasí se snížením podpory v nezaměstnanosti pro ty, kteří skončí v práci na dohodu nebo sami podají výpověď (52 %). Jako druhá nejneoblíbenější se zatím umístila povodňová daň (snížení slevy na poplatníka o 1200 korun za rok) a „top“ trojici uzavírá se 46 % změna v pravidlech nemocenské, kterou bude stát vyplácet až po třech týdnech nemoci (citelně to pocítí OSVČ).

Přidejte i vy svůj hlas.

Anketa

Se kterým opatřením nesouhlasíte? (lze označit více odpovědí)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 8. 2012 16:46

    Šakvíš (neregistrovaný) 109.80.189.---

    S ohledem na skutečnost,že státní rozpočet je v pr....... navrhuji : Všichni důchodci dobrovolně vyčlení ze svého ořezaneho důchodu 1 Kč na zvýšení příjmů všech kteří se podíleli na vybílení státní pokladny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).