Tři nejneoblíbenější vládní opatření pro příští rok podle čtenářů serveru Měšec.cz

V minulém týdnu odsouhlasila poslanecká sněmovna čtyři zákony, které výrazným způsobem zasáhnou peněženky každého z nás. Souhrn těch nejvýraznějších naleznete v článku Legislativní nouze provětrá vaši peněženku. Podívejte se, co se příští rok změní. Zavádí se například tzv. povodňová daň, mění se pravidla u čtyřleté rodičovské nebo dochází k faktickému zrušení porodného.

V anketě pod článkem jsme se vás zeptali na to, se kterými přijatými opatřeními nesouhlasíte. Hlasovalo již více jak 1300 čtenářů a desetina z vás souhlasí se vším. Nejvíce naopak čtenáři Měšce nesouhlasí se snížením podpory v nezaměstnanosti pro ty, kteří skončí v práci na dohodu nebo sami podají výpověď (52 %). Jako druhá nejneoblíbenější se zatím umístila povodňová daň (snížení slevy na poplatníka o 1200 korun za rok) a „top“ trojici uzavírá se 46 % změna v pravidlech nemocenské, kterou bude stát vyplácet až po třech týdnech nemoci (citelně to pocítí OSVČ).

Přidejte i vy svůj hlas.

Anketa

Se kterým opatřením nesouhlasíte? (lze označit více odpovědí)

Hospodářské výsledky Fortuny jsou dobré, cena akcie přesto klesá Od příštího roku budou klienti zkrachovalých bank vypláceni rychleji. Fond je připraven        
Šakvíš
Šakvíš (neregistrovaný) 109.80.189.---
1. 8. 2012 16:46 Nový

návrh na zvýšení příjmu vlády a poslanců obou komor

S ohledem na skutečnost,že státní rozpočet je v pr....... navrhuji : Všichni důchodci dobrovolně vyčlení ze svého ořezaneho důchodu 1 Kč na zvýšení příjmů všech kteří se podíleli na vybílení státní pokladny.