Hlavní navigace

Trh se mění. Dražby bytů jsou lákavější pro koncové uživatele než pro obchodníky

Sdílet

V dražbách, které se konaly v roce 2006, koupili většinu nemovitostí obchodníci. Ti vnímali v té době nemovitost jako investici, kterou zhodnotí a výhodně prodají. V současné době je ale situace zcela odlišná. Vyplynulo to z informací, které zveřejnila společnost Eurodražby.cz

Před lety dominovaly realitní kanceláře a další podobné subjekty, dnes odhaduji, že 70 % nemovitostí vydraží koncoví uživatelé a jen 30 % obchodníci. Důvodem je i fakt, že pro koncové uživatele je to zásadní životní investice a mohou si dovolit přeplatit obchodníky, kteří mají pevně stanovenou hranici, přes kterou nemohou jít, aby na následném prodeji vydělali, říká Radim Hasman, člen představenstva společnosti Eurodražby.cz.

Koncoví uživatelé mají největší zájem o dražby bytů. Tam mají možnost si snáze určit, jakou cenu pro ně má nemovitost a porovnat situaci s byty, jejichž parametry jsou podobné.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 8. 2016 13:27

    Dz (neregistrovaný) 62.84.155.---

    Nejsem si tím, že v dražbách vítězí koneční vlastníci zase tak jist.
    Třeba pár tádnů zpátky byla hromada dražeb nedobrovolných bytovek (po jednotlivých) na ležato - Ernsta Macha 865, Brno, a většinu (pokud ne všechno) vydražil realitní fond Sting.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).