Spočítejte si...

Zavřít

Trh se mění. Dražby bytů jsou lákavější pro koncové uživatele než pro obchodníky

V dražbách, které se konaly v roce 2006, koupili většinu nemovitostí obchodníci. Ti vnímali v té době nemovitost jako investici, kterou zhodnotí a výhodně prodají. V současné době je ale situace zcela odlišná. Vyplynulo to z informací, které zveřejnila společnost Eurodražby.cz

Před lety dominovaly realitní kanceláře a další podobné subjekty, dnes odhaduji, že 70 % nemovitostí vydraží koncoví uživatelé a jen 30 % obchodníci. Důvodem je i fakt, že pro koncové uživatele je to zásadní životní investice a mohou si dovolit přeplatit obchodníky, kteří mají pevně stanovenou hranici, přes kterou nemohou jít, aby na následném prodeji vydělali, říká Radim Hasman, člen představenstva společnosti Eurodražby.cz.

Koncoví uživatelé mají největší zájem o dražby bytů. Tam mají možnost si snáze určit, jakou cenu pro ně má nemovitost a porovnat situaci s byty, jejichž parametry jsou podobné.

Na policii se kvůli výživnému obrací méně lidí. Mají pocit, že to nepomůže Nominujte svůj oblíbený internetový projekt do ankety Křišťálová Lupa        
Dz
Dz (neregistrovaný) 62.84.155.---
19. 8. 2016 13:27 Nový

Nejsem si jist pravdivostí - realitní fondy vedou

Nejsem si tím, že v dražbách vítězí koneční vlastníci zase tak jist.
Třeba pár tádnů zpátky byla hromada dražeb nedobrovolných bytovek (po jednotlivých) na ležato - Ernsta Macha 865, Brno, a většinu (pokud ne všechno) vydražil realitní fond Sting.