Hlavní navigace

Třetina rodičů děti na tábory neposílá. Je to pro ně příliš drahé

Sdílet

Výdaje rodičů za jejich děti o prázdninách prudce vzrůstají. Kromě dovolených platí rodiče dětem například tábory, příměstské kempy nebo různá soustředění. Tyto aktivity letos zajistí pro své děti dvě třetiny Čechů. A 4 z 10 rodičů pak vyšlou svá dítka na tábor během prázdnin více než jednou. I s kapesným pak jedno dítě vyslané na tábor stojí rodiče 3000 Kč. Ne všichni si to však mohou dovolit. Vyplynulo to z průzkumu Equa bank.

Kolik vás stojí dětský tábor?
Autor: Equa bank

Kolik vás stojí dětský tábor?

Tábory patří k české kultuře a aktuálně zažívají výrazný boom. Výraznou motivací rodičů je fakt, že nechtějí, aby dítě bylo doma samo bez dozoru a bez smysluplných aktivit. I proto je 40 % rodičů ochotno dítěti zaplatit více než jeden tábor, ať již pobytový nebo příměstský, přičemž cena za tuto volnočasovou aktivitu se pohybuje průměrně kolem 2700 korun bez kapesného, uvádí Ondřej Hák, ředitel produktů a rozvoje retailového bankovnictví Equa bank.

Nejoblíbenější jsou mezi dětmi sportovní a skautské tábory. Následují vzdělávací tábory zaměřené například na jazyky, matematiku apod.

Třetina rodičů ale své děti na tábory nevyšlou, a to z finančních důvodů. Ve většině případů (63 %) totiž musí rodiče všechny výdaje za tábor zaplatit ze svých peněz. Pouze 17 % dotázaných využije příspěvek od zaměstnavatele a 8 % příspěvek od zdravotní pojišťovny.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).