Hlavní navigace

Zaplatí vám pojišťovna odstranění tetování?

Sdílet

Metod, jak odstranit tetování, je k dispozici několik. Můžete jít na zbroušení, neboli dermabrazi, nebo přímo na chirurgické odstranění, kdy vám pod lokální anestezií vyříznou tetování skalpelem. V současné době je také často používaná metoda odstranění laserem. Pigment je při tomto postupu „rozstřelován“ laserovým paprskem (tzv. foto-disrupce) a tělo pak následně tento narušený pigment odplaví mízními cestami a odbourá jej. Je to nejúčinnější a nejmodernější způsob odstranění tetování.

Protože se však nejedná o léčebně-preventivní výkon, nejsou tyto zákroky hrazeny zdravotními pojišťovnami, informuje Oldřich Tichý, tiskový mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Je tu ale výjimka, a to v případě tzv. traumatického tetování, což je nejčastěji škvára zadřená do kůže. Odstranění tohoto tetování je pojišťovnami hrazeno. Provádí se postupným odstraňováním nečistot z povrchních oděrek sterilním kartáčkem, z hlubších vrstev pomocí hrotnatého skalpelu, a to v místním znecitlivění. Výkon náleží do skupiny plně hrazených zdravotních výkonů odbornosti plastická chirurgie, ale vykazovat ho mohou i stanovené další odbornosti, např. úrazová chirurgie, dodává Oldřich Tichý.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).