Hlavní navigace

Třetina Čechů se v příštích týdnech "ulije" z práce. Kvůli fotbalu

Sdílet

Jiří Hovorka 19. 6. 2018

Téměř třetina Čechů plánuje, že se v příštích týdnech „ulije“ z práce, aby mohla sledovat zápasy právě probíhajícího mistrovství světa ve fotbale. 31 procent respondentů bleskového průzkumu sázkové společnosti Fortuna přiznalo, že mají v plánu omezit své pracovní nasazení nebo odejít některý den z práce dřív, aby mohli sledovat zápasy šampionátu. 39 procent lidí zároveň plánuje sledovat vývoj turnaje i během pracovní doby.

Přestože se na šampionát neprobila česká reprezentace, turnaj bude více či méně sledovat 62 procent respondentů (79 % mužů). 49 procent žen pak počítá se zvýšenou porcí fotbalu na domácích obrazovkách. Většina žen nebude svým mužům sledování fotbalu vyčítat, 31 procent z nich se však nechce vzdát svých oblíbených pořadů. Devět procent žen počítá s tím, že si od svých mužů vyžádají zvýšenou pozornost po skončení šampionátu, během letních dovolených.

Já myslím, že je to fér. Pánové budou v klidu celý červen sledovat fotbal a pít pivko a v červenci vyvezou rodinku do Chorvatska, aby měly dámy čas si taky trochu odpočinout a nachytat bronz. Zkrátka oboustranná spokojenost, říká Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.

Podle Fortuny mohou ze šampionátu profitovat i děti. 55 procent tatínků totiž počítá s tím, že bude s dětmi o fotbalu mluvit, že jim vysvětlí, co se jim na tomto sportu líbí a které hráče nebo týmy mají rádi a proč. Zároveň třetina otců (32 %) plánuje, že si najdou čas a s dětmi si půjdou fotbal také zahrát.

Kdo celý turnaj podle Čechů vyhraje? 39 procent respondentů věří expertům Němcům. Brazilci mají důvěru 26 procent respondentů, Španělé byli v provedeném průzkumu pasováni na bronz (18 %).

Z pohledu sázejících byly šance Brazilců a Němců ještě před týdnem (v době provedení průzkumu) vyrovnané. Aktuálně jsou jasným favoritem na celkové vítězství Brazilci (46 %), Němcům i přes nepřesvědčivá přípravná utkání a vstup do turnaje věří 22 % sázejících. Část sázkařů zahrnuje do okruhu horkých favoritů také Argentinu či Francii, říká Miloš Novotný, bookmaker Fortuny.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).