Hlavní navigace

TransferWise mění název na Wise. Čeští zákazníci se řídí belgickým právem

Sdílet

Po 10 letech působení britská společnost TrasferWise mění svůj název na Wise. Se změnou názvu dochází ke změně domény. Původní transferwise.com se mění na wise.com.

Samotný obchodní název společnosti se ale nemění. Zákazníci z EU/EHP mají nadále smluvní vztah s belgickou entitou s názvem TransferWise Europe NV/SA, reg. číslo 0713.629.988. Smluvní vztah se řídí belgickým právem.

Zákazníci z ostatních zemí mají smlouvu s britskou centrálou TransferWise Limited, reg. číslo 07209813. Smluvní vztah se řídí britským právem.

Zákazníků se změna nijak nedotýká.

Společnost TransferWise založili v roce 2011 dva Estonci Taavet Hinrikus a Kristo Käärmann. Firma se mnoho let věnovala převážně levnějším mezinároním převodům a směně peněz. V současné době však jde o multiměnový platební systém, který dokáže nahradit transakční banku pro zahraniční platby. Wise má vlastní platební karty s podporou Apple Pay a Google Pay, účty mají IBAN a lze je použít pro standardní převody. Pro nesoukromé tuzemské platby v korunách v ČR je ale Wise nevhodnou službou vlivem absence variabilního symbolu, platba jde totiž přes zprostředkovatele.

Video ke změně názvu na Wise

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).