Tomšík: ČNB se podařilo vyhnout deflaci

Viceguvernér České národní banky (ČNB) Vladimír Tomšík vydal příspěvek ve svém blogu, kde obhajuje intervence, které podle něj zabránily deflaci: ČNB se díky sérii bezprecedentního snižování úrokových sazeb a následně pak verbálních i skutečných devizových intervencí k oslabení koruny podařilo deflaci a nestabilitě inflačních očekávání vyhnout. Ačkoli zastánci i kritici politiky ČNB mají na provedené oslabení kurzu diametrálně odlišný názor, v jednom se obě skupiny vzácně shodnou – ani jedna z nich o hrozbě budoucí deflace již nehovoří. Toto téma se zdá být pro českou ekonomiku uzavřené, resp. zaměřené pouze na retrospektivní hodnocení zásahu ČNB. Tím je riziko sebenaplňujících se deflačních očekávání prakticky odvráceno. A to vůbec není málo! uvádí Tomšík ve svém blogu.

Intervence podle něj byly nutné, jinak by inflace byla záporná. K tématu čtěte také: ČNB vzala Čechům iluze. Zapomeňte na silnou a stabilní korunu i na spoření

Počet patentů v Česku roste. Míříme ke znalostní ekonomice? Velikonoce v Praze? Za ubytování si výrazně připlatíte        
xsx
xsx (neregistrovaný) ---.army.cz
9. 4. 2014 11:50 Nový

Re: Tomšík: ČNB se podařilo vyhnout deflaci

celé vlákno

Mám ten pocit jen já, že kvalita na tomto serveru neustále klesá?

MoB
MoB (neregistrovaný) 131.207.242.---
9. 4. 2014 12:14 Nový

Re: Tomšík: ČNB se podařilo vyhnout deflaci

celé vlákno

Aktuality jsou občas hodně slabé, to je asi pravda.

Intri
Intri (neregistrovaný) 62.129.51.---
9. 4. 2014 13:32 Nový

Re: Tomšík: ČNB se podařilo vyhnout deflaci

celé vlákno

Tak což o to, důležité je, že se ČNB podařilo odvrátit deflaci, která ani reálně nehrozila, že...:) Toto, co ČNB předvádí, je jen mediální masáž, aby lidi přijali její pochybné kroky. Sama skutečnost, že vůbec někdo musí ty intervence obhajovat, znamená, že byly přinejmenším pochybné. Ale ti, kdo umí trochu přemýšlet, dobře vědí, co bylo cílem intervencí... Třikrát změněný důvod, který dala ČNB, to opravdu není. Stačí jen trochu číst mezi řádky.

arsen.lazarevic aura:96
9. 4. 2014 20:22 Nový

Re: Tomšík: ČNB se podařilo vyhnout deflaci

celé vlákno

Dobrý den, děkuji za názor, z čehopak ale tak usuzujete? :) Zdravíme do Ministerstva obrany.