Hlavní navigace

Termín pro podání přehledů se blíží. Ve čtvrtek už bude pozdě

Sdílet

Termín pro podání Přehledu o příjmech a výdajích pro zdravotní pojišťovnu a Českou správu sociálního zabezpečení se nezadržitelně blíží. Posledním termínem pro podání je čtvrtek 2. května 2019. Informovala o tom Česká správa sociálního zabezpečení.

Obecně platí, že i kdybyste jen po část roku 2018 vykonávali nějakou samostatně výdělečnou činnost, musíte přehled podat. A to nejpozději do 1 měsíce ode dne, ve kterém jste podali nebo měli podat daňové přiznání.

Výjimku máte v případě, že za vás daňové přiznání zpracovává daňový poradce a vy jste tuto skutečnost oznámili na České správě sociálního zabezpečení a na zdravotní pojišťovně do 30. dubna 2019. V takovém případě můžete zmíněné přehledy podat až do 1. srpna 2019.

Pokud vám finanční úřad prodloužil lhůtu pro odevzdání daňového přiznání, máte povinnost podat přehledy do jednoho měsíce od doby, kdy uplyne prodloužená lhůta, což už může být velmi individuální.

A pokud nejste povinni podávat daňové přiznání, pak musíte zmíněné přehledy podat do 31. července 2019.

Pokud není přehled podán v příslušném termínu nebo není podán vůbec, může vám být dle zákona uložena pokuta až do výše 50 000 Kč.

Pokud ještě nemáte vyplněný přehled, můžete využít jeden z našich článků:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).