Hlavní navigace

Termín daňového přiznání vypracovaného poradcem se blíží

Sdílet

Arsen Lazarevič 22. 6. 2015

Termín pro odevzdání daňového přiznání pro rok 2014 byl do 1. dubna 2015. Pokud vám ale daňové přiznání zpracovával daňový poradce a tuto skutečnost jste na finančním úřadě oznámili, pak se vám lhůta prodloužila o tři měsíce – do 1. července 2015.

Při zpracování daňového přiznání k dani z příjmu daňovým poradcem za rok 2014 bylo nutné doručit na místně příslušný finanční úřad plnou moc pro daňového poradce do 1. dubna. Při nedodání plné moci včas není možné využít termín 1. července jako řádný termín pro podání daňového přiznání k dani z příjmu, uvádí Gabriela Ivanco ze společnosti Mazars.

U Přehledů je to podobné. Základní termín zde byl do 4. května (2. a 3. května byla sobota a neděle). Znamená to, že Přehledy můžete odevzdat do 3. srpna, i v tomto případě však musíte doručit plnou moc na uvedené instituce před základním termínem, tedy do 30. dubna.

Daňový poradce má také při vypracování přiznání řadu výhod: Zpracovává-li daňové přiznání daňový poradce, pak si živnostník nemusí například lámat hlavu, zdali je výdaj daňově uznatelný či nikoliv. Daňový poradce za něj veškeré povinnosti vyřídí, odpadají i obavy z jednání na úřadech. V těchto případech se skutečně vyplatí obrátit se včas na daňového poradce, odměna za jeho služby rozhodně stojí za klid a ušetřený čas i stres, vysvětluje Gabriela Ivanco.

Pokud však chcete za daňového poradce ušetřit, sledujte náš server, kde najdete od ledna do dubna rozsáhlé články týkající se daní. Daňové přiznání s námi zvládnete vyplnit i za 10 minut.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).