Hlavní navigace

Téměř polovina třicátníků investuje. Nejčastěji okolo 2000 Kč

Sdílet

Na svou budoucnost se v současné době zabezpečují dvě třetiny třicátníků. V roce 2013 to přitom byla jen necelá polovina z nich. K zajištění pak nejčastěji volí investice. O nějakou formu investic se zajímají téměř tři čtvrtiny z nich a využívá ji polovina třicátníků. Vyplynulo to z průzkumu UniCredit Bank.

Třicátníci nejčastěji investují za účelem získání finanční rezervy. Myslí ale i na spoření pro rodinu a na své děti. Průměrný třicátník má nyní zainvestovány statisíce korun. Nejzajímavější jsou pro ně akcie, dluhopisy a podílové fondy. Do nich investuje třetina dotázaných. Průměrná měsíční investice se pohybuje pod hranicí 2000 Kč.

Ze starší generace ve věku 40–55 let naopak investuje necelý třetina. Starší generace Čechů ve věku 40–55 let stále nejvíce věří konzervativním spořícím nástrojům. Spoření na penzi a spořicí účty, využívá 75 procent, respektive 54 procent všech Čechů. Pravidelné investování do podílových fondů může v dlouhodobém horizontu dosahovat vyšších výnosů, než stále nízké sazby na spořicích účtech či terminovaných vkladech, vysvětluje Petr Plocek, tiskový mluvčí UniCredit Bank.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).