Hlavní navigace

Také u České spořitelny již pořídíte variabilní hypotéku

Sdílet

Jiří Hovorka 19. 12. 2011

Další z bank, která reaguje na přetrvávající nízké sazby, zařadila do své nabídky hypotéku s plovoucí (nebo variabilní) sazbou. Jde o Českou spořitelnu, která názvosloví rozšířila o proměnnou sazbu. Tu bude odvozovat od jednoměsíční úrokové sazby na mezibankovním trhu 1M PRIBOR. Úrokové sazby hypotéky s proměnnou úrokovou sazbou se v prosinci 2011 pohybují na úrovni kolem 2,5 %.

Zavedením proměnné úrokové sazby u hypoték reagujeme na poptávku ze strany klientů, kteří umí dobře řídit své finance, mají určité rezervy v rodinném rozpočtu a počítají s tím, že splátka hypotéky může být každý měsíc jiná, uvedla Veronika Jančová, ředitelka odboru úvěry na bydlení a podnikání České spořitelny. Velkou výhodou proměnné sazby je úspora na celkově zaplacených úrocích a díky degresivnímu splácení také postupné snižování splátky hypotéky v jejím průběhu. Navíc klienti mají možnost změnit typ splácení – mohou kdykoli přestoupit z proměnné sazby na fixní sazbu, a to jednou v průběhu splácení, vysvětlila další možnosti nového produktu Veronika Jančová.

Doplňme, že podobnou hypotéku nabízí například UniCredit Bank (Převratná hypotéka), mBank (mHypotéka light) nebo GE Money Bank (Variabilní hypotéka).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).