Spočítejte si...

Zavřít

Také u České spořitelny již pořídíte variabilní hypotéku

Další z bank, která reaguje na přetrvávající nízké sazby, zařadila do své nabídky hypotéku s plovoucí (nebo variabilní) sazbou. Jde o Českou spořitelnu, která názvosloví rozšířila o proměnnou sazbu. Tu bude odvozovat od jednoměsíční úrokové sazby na mezibankovním trhu 1M PRIBOR. Úrokové sazby hypotéky s proměnnou úrokovou sazbou se v prosinci 2011 pohybují na úrovni kolem 2,5 %.

Zavedením proměnné úrokové sazby u hypoték reagujeme na poptávku ze strany klientů, kteří umí dobře řídit své finance, mají určité rezervy v rodinném rozpočtu a počítají s tím, že splátka hypotéky může být každý měsíc jiná, uvedla Veronika Jančová, ředitelka odboru úvěry na bydlení a podnikání České spořitelny. Velkou výhodou proměnné sazby je úspora na celkově zaplacených úrocích a díky degresivnímu splácení také postupné snižování splátky hypotéky v jejím průběhu. Navíc klienti mají možnost změnit typ splácení – mohou kdykoli přestoupit z proměnné sazby na fixní sazbu, a to jednou v průběhu splácení, vysvětlila další možnosti nového produktu Veronika Jančová.

Doplňme, že podobnou hypotéku nabízí například UniCredit Bank (Převratná hypotéka), mBank (mHypotéka light) nebo GE Money Bank (Variabilní hypotéka).

Letiště odložilo zpoplatnění krátkodobého parkování Vláda chce zavést finanční ústavu, která zabrání předlužení země