Hlavní navigace

Také čtenáři serveru Měšec.cz si myslí, že potřebujeme důchodovou reformu

Sdílet

Jiří Hovorka 14. 10. 2010

Před osmým fórem Zlaté koruny, které se konalo na začátku října, provedla společnost Ipsos Tambor průzkum, který hovořil o tom, že 81 % obyvatel České republika vnímá reformu důchodového systému jako neodkladnou povinnost, opačný názor mělo 11 % dotázaných, zbylých 7 % si s otázkou nevědělo rady.

Na stejnou otázku jsme se pod článkem Důchod je jen na nás, stát se o své občany už nepostará. Nemá na to peníze ptali i vás. Byli jsme na vás tvrdí a nedali vám možnost nám uniknout odpovědí nevím. Výsledkem je, že i čtenáři Měšce si v přesvědčivé, takřka tříčtvrteční, většině myslí, že Česká republika reformu potřebuje, zbylá čtvrtina s tím ale nesouhlasí a i z diskuse pod článkem je vidět, že je přesvědčena o tom, že stát by měl současný systém zachovat a dotovat ho.

Premiér Petr Nečas souhlasí s většinou a zdůvodňuje to takto: Stáří není nečekaná událost, není to ani pojistná událost, je to jistota. Přesto je závislost příjmů důchodců na státu a rozhodování politiků u nás v kontextu EU extrémně vysoká, kolem 95 %.

Anketa

Potřebuje Česká republika reformu důchodového systému?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).