Také čtenáři serveru Měšec.cz si myslí, že potřebujeme důchodovou reformu

Před osmým fórem Zlaté koruny, které se konalo na začátku října, provedla společnost Ipsos Tambor průzkum, který hovořil o tom, že 81 % obyvatel České republika vnímá reformu důchodového systému jako neodkladnou povinnost, opačný názor mělo 11 % dotázaných, zbylých 7 % si s otázkou nevědělo rady.

Na stejnou otázku jsme se pod článkem Důchod je jen na nás, stát se o své občany už nepostará. Nemá na to peníze ptali i vás. Byli jsme na vás tvrdí a nedali vám možnost nám uniknout odpovědí nevím. Výsledkem je, že i čtenáři Měšce si v přesvědčivé, takřka tříčtvrteční, většině myslí, že Česká republika reformu potřebuje, zbylá čtvrtina s tím ale nesouhlasí a i z diskuse pod článkem je vidět, že je přesvědčena o tom, že stát by měl současný systém zachovat a dotovat ho.

Premiér Petr Nečas souhlasí s většinou a zdůvodňuje to takto: Stáří není nečekaná událost, není to ani pojistná událost, je to jistota. Přesto je závislost příjmů důchodců na státu a rozhodování politiků u nás v kontextu EU extrémně vysoká, kolem 95 %.

Anketa

Potřebuje Česká republika reformu důchodového systému?

Podzim přeje hypotékám Na startu podnikání můžete zažádat až o 90 tisíc korun