Hlavní navigace

Stravenky už nejsou nejčastěji nabízeným benefitem

Sdílet

Jiří Hovorka 22. 7. 2011

Daňově zvýhodněné zaměstnanecké benefity aktuálně poskytuje 98 % společností, ukazuje to společný průzkum ING Pojišťovny a Svazu průmyslu a dopravy ČR mezi 112 českými společnostmi. Novým nejvíce poskytovaným daňově zvýhodněním benefitem je podpora vzdělání zaměstnanců, nabízí ho 78 % firem. Z pomyslného trůnu vzdělání sesadilo dlouhou dobu kralující stravenky, ty jsou nově až na třetím místě.

Oblíbenost vzdělávání jako zaměstnaneckého benefitu potvrzuje trend posledních měsíců – firmy více investují do budoucnosti svých lidí namísto věcného odměňování, uvedl k výsledkům průzkumu Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR pro oblast hospodářské politiky a konkurenceschop­nosti.

Tendenci poskytovat trvalé benefity potvrzuje i zvýšený zájem zaměstnavatelů o pojistné produkty. Podíl společností, které svým zaměstnancům poskytují příplatek na životní pojištění a penzijní připojištění oproti loňsku stoupl o celých 15 %, resp. 11 %. Zájem o pojistné produkty přitom stoupá dlouhodobě a slouží zaměstnavatelům jako nadstavbový motivační nástroj, doplnil Jiří Běťák, ředitel Employee Benefits ING Pojišťovny. S příspěvkem na penzijní připojištění se tak dnes setkáme u 71 % společností, životní pojištění podporuje 54 % podniků. Firmy svým zaměstnancům přitom přispívají maximálně 2000 Kč měsíčně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).