Hlavní navigace

Kaufland začal přijímat stravenkovou kartu. Dohnal tak Lidl nebo fastfoody

Jiří Hovorka

Obchody Kaufland nově akceptují elektronickou stravenkovou kartu Naše stravenka. Kaufland tak dohání Lidl, který tuto kartu akceptuje již od dubna. Elektronická Naše stravenka je společný projekt obou řetězců s ČSOB a Mastercardem. Platit s ní lze od začátku srpna například také ve fastfoodech KFC, Burger King a Pizza Hut.

Rozšíření projektu Naše stravenka do elektronické podoby bylo logickým krokem. Zaměstnavatelům zjednodušuje administrativu a umožňuje rychlé dobíjení, restauracím zase okamžité proplácení, uvádí Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland ČR.

Stejně jako papírové stravenky i stravenková karta nabízí zaměstnavatelům nulovou provizi, a to bez rozdílu velikosti firmy, restauracím pak provizi ve výši 2,5 procenta. 

Zůstatek na kartě má neomezenou platnost a na kartě je limit ve výši 1600 korun na jeden nákup či den. Přehled o zůstatku a platebních transakcích mají uživatelé karty prostřednictvím SMS zprávy, která jim přijde vždy po použití karty.

Projekt Naše stravenka používá pro své zaměstnance více než 3000 firem. Kromě 367 prodejen obou řetězců jsou stravenky přijímány také ve více než 5000 restauracích.

Našli jste v článku chybu?