Stavební dělníci z Vietnamu jsou u nás žádáni

Zástupci některých pracovních agentur minulý týden podepsali smlouvu se Svazem podnikatelů ve stavebnictví o „dodávce“ vietnamských pracovníků. Stavební dělníci z Vietnamu a dalších zemí by tak měli pomoci vyřešit problém s nedostatkem pracovní síly v českém stavebnictví. Podle Svazu by stavebnictví potřebovalo nejméně o pět tisíc lidí více.

U GE Money Bank lze požádat o hypoteční úvěr tři roky zpětně Čeští důchodci se nudí více než důchodkyně        
uživatel si přál zůstat v anonymitě
20. 8. 2008 18:55 Nový

pracuji ve stavebnictví

celé vlákno
Jen více verbeže -pracuji na stavbách ,mám z čeho honotit. 99% importovaných není vhodných ani k lopatě. Kdyby jste viděli co se musí po těchto lidech
předělávat ,tak si je nevezmete ani zadarmo.Nejsem škarohlíd ,ale co zde
předvádějí načerno pracující ukrajinci mimochodem za 100 čistého na hod. a stát
to toleruje je neuvěřitelné.Tomu jednomu procentu cizinců se omlouvám.
Paly
Paly (neregistrovaný)
21. 8. 2008 8:20 Nový

Re: pracuji ve stavebnictví

celé vlákno
Ma se jednat o Vietnamce kteri maji kvalifikaci pro praci v oboru. Navic ne na cerno pracujici - s UK pracujicimi na cerno se to nemuze strovnavat (kdyz nekdo (komukoliv) plati za spatnou praci, tak se pak nesmi divit).
Ma jit o pracovnikdy na zakazku - firma si je vyzada od agentury, protoze nemuze najit vhodneho pracovnika v CR. Stavebni firma si musi rozhodnout co je pro ni vyhodnejsi - jestli zamestnat odbornika za vetsi penize (jedno jestli z CR, EU, UK) nebo jestli za ''levno'' zamestna Vietnamce ktery ''ma mit kvalifikaci''.

Ovsem co s dovezenymi Vietnamci bude az nebudou potreba - to nikdo neresi. Nic proti nim nemam - jsou to kluci sikovni - ale stejne bych tu radeji videl legalne pracujici UK - ti to domu nemaji tak daleko :D.