Hlavní navigace

Stát získá podíl v hranické továrně Multidisplay

Sdílet

Ivana Ševčíková 25. 7. 2007

Česká republika získá majetkový podíl ve výši 240 milionů korun v hranické továrně na výrobu barevných televizních obrazovek Multidisplay (dříve LG.Philips Displays), a to formou kapitalizace své pohledávky. Ministerstvo práce a sociálních věcí přitom hranické továrně v minulosti vyplatilo 800 milionů korun ve formě pobídek určených na zřízení nových pracovních míst a rekvalifikaci zaměstnanců.

Hranická továrna Multidisplay se na začátku loňského roku dostala do vážných finančních problémů, které byly způsobeny krachem její mateřské nizozemské společnosti LG.Philips Displays Holding, na jejíž účtech měl hranický podnik peníze. Vedení podniku pak přistoupilo k restruktura­lizačnímu programu, který měl za cíl zachovat produkci i pracovní místa.

V září loňského roku se továrna dohodla s věřiteli na vyrovnání s tím, že jim vyplatí 30 procent z přihlášených pohledávek v celkové hodnotě 7,38 miliardy korun. Stát má svůj podíl dostat formou kapitalizace. Všichni věřitelé pak musí být ve vyrovnání uspokojeni do konce listopadu 2007.

Zdroj: ČTK

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).