Spočítejte si...

Zavřít

Státní podpora u stavebního spoření se sníží. Příspěvek bude nejvíce 2000 Kč

Ministr financí Eduard Janota chce od ledna příštího roku plošně snížit státní podporu na stavební spoření a budoucí koalice jeho návrh pravděpodobně podpoří. Rozpočtu by to mělo ušetřit přes 7 mld. Kč ročně, píší dnes Hospodářské noviny. Opatření by se mělo dotknout i klientů, kteří už mají stavební spoření sjednané. Státní podpora by tak ročně dosahovala maximálně 2000 Kč. Poprvé by se ve snížené míře podle Hospodářských novin vyplácela až v roce 2012. Státní příspěvek se totiž podle zákona vyplácí zpětně až v následujícím roce.  Janota také deníku řekl, že další miliardu plánuje ušetřit i navrhovaným zdaněním výnosů z vkladů ze stavebního spoření.  Zajímavé téma: Peníze ze stavebka nedostanete hned. Spořitelna je před tím ještě využije pro sebe

Spořitelny a někteří právníci se proti plánovanému opatření ale ohrazují, protože snižovat příspěvek u již sjednaných smluv je retroaktivní opatření, které zakazuje Ústava. Retroaktivita je nepřípustná. Tím si stát zakládá na soudní spory. Výše podpory je daná zákonem a je součástí smluv klientů. Máme dva právní posudky, které to vylučují, uvedl tajemník asociace spořitelen Jiří Šedivý.

Ital platí hotově, Švéd kartou a Polák chodí nejčastěji do bankomatu Nejvstřícnějším bankovním analytikem je Aleš Michl        
Q
Q (neregistrovaný) 193.86.121.---
17. 6. 2010 11:30 Nový

A opět o nás bez nás.

celé vlákno

Nevím, jak zkousnou pravicoví voliči, až jim omezí podporu u již sjednaných stavebních spoření. A že jich znám dost, co mají stavebka rozepsaná na rodná čísla těch, co na spoření nemají. A ještě zdanit? Vždyť až na výjimky těch, co jedou ve velkých čachrech, už byly peníze vložené do SS aspoň 1× zdaněny.

V
V (neregistrovaný) ---.terminal.cz
17. 6. 2010 15:27 Nový

Re: A opět o nás bez nás.

celé vlákno

V pohodě. Už jsem je zrušil. Melounek je na cestě, bude nové auto :-)

Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz
17. 6. 2010 23:12 Nový

Hm...

A pritom by stacilo tak malo. Stacilo by treba nekupovat Pandury. Tim by se usetrilo tolik miliard, ze by se stavebko nemuselo takto hrotit. A nebo by stacilo nekrast. Ale co chtit od statu, kde napriklad soud vyrkne jmena lidi, co je oznaci za justicni mafii a tito lide nejenomze nejsou okamzite zavreni, ale dal pracuji na svych vysokych postech. Co chcete v tomto bordelu?