Hlavní navigace

Stát možná poprvé v historii začne fungovat jako služba pro občany

Sdílet

Redakce 30. 5. 2011

PR text

Systém základních registrů, klíčová složka českého e-governmentu, ještě není dokončen, ale je dobrá šance, že se tak stane uprostřed roku 2012. Měl by totiž přinést značné změny pro veřejnou správu a podnikovou sféru – poprvé v historii budeme mít předpoklady, aby stát fungoval jako skutečná služba pro občany a podnikatele. Alespoň tak to přepokládá Ondřej Felix, hlavní architekt e-governmentu na Ministerstvu vnitra ČR, který nadšeně tvrdí:  Až dokončíme základní registry, změní se celá veřejná správa. 

Vede cesta k úspěchu ČR přes masivní nasazení špičkových technologií, nebo jinudy? Máme je vyrábět, nebo se raději soustředíme na to, jak je chytře používat? Ve kterých oborech a s jakou podnikovou strategií obstojíme proti globální konkurenci? Hledejme společně, jak by se Česká republika mohla stát jedním z ekonomicky nejúspěšnějších státu světa, vyzývá Miroslav Zámečník ze společnosti Boston Venture Central Europe a člen Národní ekonomické rady vlády ČR.

Co to znamená pro nás? Nad tím vším se bude zamýšlet 7. ročník konference Business Information Forum 2011, která proběhne 7. června 2011 v Praze. Program konference nabídne atraktivní témata pro všechny, kteří se potřebuji správně rozhodovat.

Konference se věnuje informačním a komunikačním technologiím jako nástroji pro úspěšné podnikání. Registrovat se můžete zde.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).