ČSSZ chce ulevit lékařům. Neschopenky ji mohou posílat hromadně a elektronicky

Česká správa sociálního zabezpečení spustila ambiciózní pilotní projekt e-Neschopenka, jehož cílem je podpořit komunikaci mezi správou a lékaři v elektronické, tedy levnější podobě.

Aplikace eNeschopenka slouží k vedení evidence práceneschopných klientů. Umožňuje lékaři předávat přímo ČSSZ veškeré informace o vzniku, změně či ukončení dočasné pracovní neschopnosti – vyhne se tak ručnímu vyplňování a následnému zasílání papírových formulářů. Její praktické využití výrazně usnadní práci lékařům a samotná práce s aplikací je jednoduchá, říká mluvčí ČSSZ Pavel Gejdoš.

Lékaři podle Gejdoše s novou aplikací mohou odesílat veškeré záznamy do ČSSZ hromadně, například jen jednou denně. Pokud přitom lékař zjistí, že se v záznamu pacienta vyskytla chyba, umožní mu aplikace záznam opravit a znovu odeslat na příslušnou správu sociálního zabezpečení.

Pro podporu této aplikace a celého záměru vydala ČSSZ v nákladu 10 000 kusů informační leták, který má lékařům představit výhody projektu. Ten je dostupný na všech pracovištích ČSSZ, můžete si ho také stáhnout na webu správy.


Insolvence fyzických osob loni lámaly rekordy. Sníží je zákon o spotřebitelském úvěru? O kolik si letos přilepšíte na dietách?