Hlavní navigace

ČSSZ chce ulevit lékařům. Neschopenky ji mohou posílat hromadně a elektronicky

Sdílet

Jiří Hovorka 4. 1. 2011

Česká správa sociálního zabezpečení spustila ambiciózní pilotní projekt e-Neschopenka, jehož cílem je podpořit komunikaci mezi správou a lékaři v elektronické, tedy levnější podobě.

Aplikace eNeschopenka slouží k vedení evidence práceneschopných klientů. Umožňuje lékaři předávat přímo ČSSZ veškeré informace o vzniku, změně či ukončení dočasné pracovní neschopnosti – vyhne se tak ručnímu vyplňování a následnému zasílání papírových formulářů. Její praktické využití výrazně usnadní práci lékařům a samotná práce s aplikací je jednoduchá, říká mluvčí ČSSZ Pavel Gejdoš.

Lékaři podle Gejdoše s novou aplikací mohou odesílat veškeré záznamy do ČSSZ hromadně, například jen jednou denně. Pokud přitom lékař zjistí, že se v záznamu pacienta vyskytla chyba, umožní mu aplikace záznam opravit a znovu odeslat na příslušnou správu sociálního zabezpečení.

Pro podporu této aplikace a celého záměru vydala ČSSZ v nákladu 10 000 kusů informační leták, který má lékařům představit výhody projektu. Ten je dostupný na všech pracovištích ČSSZ, můžete si ho také stáhnout na webu správy.


Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).