Spočítejte si...

Zavřít

Spotřebitelé si připlatí. Stát bude méně dotovat obnovitelné zdroje energie

Stát, který z 38 miliard Kč přispívá na obnovitelné zdroje částkou 11,8 miliard Kč, nejspíše v dalším roce své příspěvky sníží. Pro příští rok očekáváme příspěvek státu na obvnoteilné zdroje zhruba ve výší kolem 9–10 miliard korun, uvedla mluvčí Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Jarmila Lehnerová

Tím však naroste příspěvek samotných spotřebitelů, u kterých v současnosti dosahuje 419 Kč za megawatthodinu. Bez pomoci státu však může být  podle některých odhadů částka podstatně vyšší a přesáhnout i hodnotu 600 Kč/MWh. 

Ceny elektrické energie naposledy poklesly v roce 2010 a od té doby vlivem štědře podporovaných obnovitelných zdrojů rostly. 

Pokud by příspěvek na obnovitelné zdroje zůstal na úrovni letošního roku, mohly by konečné ceny elektřiny pro domácnost klesnout o 2 %. Pokud tento příspěvek nepřekročí 500 Kč za MWh, potom by neměly ceny elektřiny  ve srovnání s letošním rokem vzrůst , uvedl analytik společnosti Cyrrus Marek Hatlapatka

FIO Banka nabízí slevu 0,5 % při refinancování hypotéky Naše ekonomika neporoste. Hrozí návrat krize?        
xt
xt (neregistrovaný) 2001:4ba8:101:----:----:----:----:----
11. 7. 2012 9:42 Nový

Re: Spotřebitelé si připlatí. Stát bude méně dotovat obnovitelné zdroje energie

Proč není možné zakoupit energii čistě z jádra nebo z klasických zdrojů? Proč mám jako koncový spotřebitel být bit za to, že nějaký úřednický idiot kývl na tak obrovskou podporu soukromého podnikání?