Hlavní navigace

Spořit v Česku se nevyplatí, myslí si respondenti

Sdílet

Arsen Lazarevič 18. 2. 2013

Podle výzkumu ING Bank jsou úrokové sazby v České republice natolik nízké, že podle poloviny Čechů se nyní nevyplatí spořit. S tímto tvrzením nesouhlasí jen třetina dotázaných.

O něco lépe jsme na tom jsme v oblasti povědomí o možnostech zhodnocení: I přesto, že více než 70 % Čechů uvádí, že má povědomí o úročení svých úspor, jen třetina z nás porovnává nabídky úrokových sazeb různých bankovních domů. Neznalost neomlouvá, a nemohou se tedy divit, že se jejich finanční rezervy nezúročují podle jejich představ, tvrdí ředitel retailové části ING Bank ČR Libor Vaníček.

Úroky na spořicích účtech se v dohledné době možná ještě sníží. K tématu čtěte: Záložnám možná zdraží pojištění vkladů, vyšší úroky provokují banky i Fond pojištění

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 2. 2013 9:58

  Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz

  Ale ono se to opravdu nevyplatí. Nejlepší spořící účty mají kolem 3% a to už je velmi solidní. Spíše méně. Termíňáky jsou sice hezke, ale většinou roční i víceletá blokace není žádnej šlágr. Navíc spořitelní družstva taky nebudí po těch letech problémů zrovna extra důvěru. Stavebko je už úplně passé a co dál, komodity? Akcie? Dluhopisy? Je s tím spousta práce a když si to člověk nešéfuje sám, tak i mizerný výnos. A kdo má na to při práci čas. Myslím, že nejlepší je držet dneska nějakou rezervu na dobrém spořícím účtu ve výši cca 6 - 12 měsíčních výdajových záloh a zbytek investovat do sebe, do bydlení, do úmoru dluhů a podobně.

 • 19. 2. 2013 13:18

  Raul (neregistrovaný) 46.36.55.---

  To co píšeš jsou kecy,kecy kecy. Spořitelní družstva jsou naprosto v pořádku ručeny do 2,5mega a úrok i kolem 4% a že nato nemáš při práci čas to je tvoje věc. Bez práce nejsou koláče. Já jsem spokojený se spořitelními družstvy. Do sebe investuji jen úroky z vkladů, na uloženou částku v žádném případě nesahám :o)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).