Hlavní navigace

Spoříme málo a nejsme spokojení s výší úspor

Sdílet

Arsen Lazarevič 28. 3. 2012

Podle mezinárodního výzkumu ING Bank není většina Čechů spokojená s mírou svých úspor. Spokojenost je údajně méně něž třetinová  (30 %), čímž jsme se ocitli téměř na chvostu žebříčku. Nejméně jsou s výši svých úspor spokojení Italové (12 %). Oproti tomu polovina Nizozemců nebo Lucemburčanů  vyjádřila s výši svých úspor spokojenost. Zajímavé je, že 80% spokojenost je u Thajců nebo Indů.

Češi také negativně vnímají míru svých výdajů. Oproti tomu obyvatelé Německa, Nizozemska nebo Rakouska se domnívají, že své výdaje mají pod kontrolou. Největší výdajovou položkou jsou podle 40 % Čechů výdaje spojené s bydlením. Největší náklady s bydlením mají Nizozemci, kde jich takto odpovědělo 65 %. Obyvatelé východoevropských zemí také častěji přiznávali vyšší výdaje na energie. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 3. 2012 12:49

    MoB (neregistrovaný) 193.179.215.---

    No jo, taky jsem nebyl spokojen s výší úroku na ING Kontu :) tak jsem peníze odklonil jinam. Jestli někdo zároveň spoří málo (a v Česku extrémně konzervativně) a zároveň není spokojen s výší úspor, je to jenom a jenom jeho problém.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).