Hlavní navigace

Sponzorské dary po vás na gynekologii chtít nesmí

Sdílet

V gynekologické péči je veškerá pravidelná péče, preventivní prohlídky, péče o těhotné, i všechny operační výkony související s gynekologickými obtížemi hrazená z veřejného zdravotního pojištění.

Různé registrační poplatky nebo „sponzorské dary“ nemá lékař právo po vás požadovat.  Když však pacient „sponzorský dar“ uhradí, není v možnostech pojišťovny lékaře za to postihnout, protože situace se jeví jako souhlasný krok pacienta, říká Oldřich Tichý, tiskový mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Pokud si tedy chcete připlatit za nadstandardní péči, je to bráno jako dohoda mezi vámi a vaším ošetřujícím lékařem. Nikdy vám ale nesmí odmítnout poskytnout péči hrazenou z veřejného zdravotního pojištění.

Pokud by lékař přecejen vybíral finanční částky za léčebnou péči, která je zdravotní pojišťovnou hrazená, porušoval by tím zákon i ustanovení smlouvy o poskytování zdravotní péče a její následné úhradě, kterou s pojišťovnou uzavřel.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 2. 2016 17:36

    Honza malem kralem (neregistrovaný) ---.o2.cz

    Tak tady zase nekdo objevil Ameriku. Ze to lekari (nejen gynekologove) nesmi delat se vseobecne vi. Zrovna ale u gynekologie je to velmi rozsirere a i kdyz toho nejsem zastancem, tak vidim, ze ten rozdil je obrovsky. Manzelka chodila ke gynekologovi v ramci pojisteni a mel stare vybaveni, stare postupy, stare nazory a obecne to tam stalo za prd. Shaneli jsme dlouho jineho. U soucasneho platila manzelka 1500 Kc rocne v dobe tehotenstvi a ted plati tusim 500 Kc rocne. Stoji to za kazdou korunu. Jsem vdecny, ze tam muze chodit a za to, jakou peci dostava. Jeste abych se tam s doktorem hadal, ze to ma mit v cene? To fakt ne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).