Hlavní navigace

Společnosti Visa a Vipps se dohodly na spolupráci. Plánují rozvíjet mobilní platby

10. 9. 2020

Sdílet

Společnosti Visa a Vipps dnes, 10. září 2020 oznámily strategické partnerství pro rozvoj mobilních plateb v Evropě. Vipps je norská společnost specializující se na digitální platby. Její digitální peněženku nyní mohou využívat také evropští klienti a partneři Visa. 

Digitální a bezhotovostní platby už v dnešní době nejsou jen možností, ale přímo nutností. Nezáleží přitom, jestli platíte v obchodech, online či přes aplikace. Naším cílem je zajistit, aby spotřebitelé i firmy měli přístup k bezpečným digitálním platbám bez ohledu na to, kde se zrovna nacházejí a jakým zařízením platí. Jsem si jistý, že partnerstvím s Vipps umožníme našim bankovním partnerům vyvíjet snadno ovladatelné platební produkty a digitální peněženky, říká Antony Cahill, ředitel Visa pro evropské regiony.

Obliba bezkontaktních, mobilních a online plateb neustále stoupá. Kvůli pandemii Covid-19 preferují lidé i společnosti digitální platby častěji než tomu bylo v minulosti. V Evropě je nyní více než 75 % všech plateb kartou Visa bezkontaktních a letos v červnu zaregistrovalo dvacet evropských zemí meziroční nárůst online transakcí o 25 %.

Vipps od svého založení v roce 2015 získala v Norsku 85% podíl na trhu a její mobilní aplikaci dnes využívá 3,7 milionů lidí. Za poslední rok se Vipps podařilo zvýšit počet transakcí v zemi o 145 %. Jsme odhodláni Vipps rozšířit do dalších zemí prostřednictvím spolupráce s Visa. Společně umožníme evropským vydavatelům nabízet chytré a zjednodušené platební služby všem zákazníkům, doplňuje Rune Garborg, ředitel Vipps.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).