Hlavní navigace

Společnost Zonky za rok 2018 vykázala ztrátu 275 milionů korun

Sdílet

Lenka Kašparová 28. 8. 2019

Poskytovatel nebankovních půjček Zonky v minulém roce 2018 skončil ve ztrátě 275 milionů Kč. Překonal tak svůj deficit z roku 2017, kdy jeho ztráta činila 272 milionů. K lepší bilanci firmě nepomohlo ani zdvojnásobení objemu poskytnutých půjček, roku jejichž výše na konci roku 2018 dosáhla 3,33 miliardy Kč. Zprávu 27. 8. 2019 zveřejnilo Euro.cz. Vychází přitom z výroční zprávy, kterou firma před několika dny uveřejnila v obchodním rejstříku.

Zonky patří do koncernu PPF, nejbohatšího Čecha Petra Kellnera a jsou dceřinou společností skupiny Home Credit Group, která jen loni do společnosti investovala 395 milionů Kč. Letos, tedy od ledna do května od ní Zonky inkasovaly další finanční podporu ve výši 218 milionů. Dalších 100 milionů jim Home Credit půjčil formou úvěru.

Při plánování profitability naši akcionáři schválili dlouhodobý finanční plán, jehož trajektorie je naplňována podle předpokladů. Je přirozené, že pro nás jako start-up je prioritou strmý růst zákazníků při dobré návratnosti investic. Chceme se udržet na pozici lídra českého fintechu a netajíme se ani ambicemi prosadit se na zahraničním trhu. To, že tyto investice byly správně namířené, vidíme už tento rok, a to zejména na strmém růstu, kdy za první pololetí 2019 vyrostl objem půjčených peněz oproti prvnímu pololetí 2018 o více než 42 %. Účelnost vynaložených prostředků v marketingu vedle ukazatelů výkonnosti vidíme také v indexu povědomí o značce Zonky, říká Pavel Novák, CEO Zonky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).