Hlavní navigace

Společnost Freepay nabízí novou dobíjecí platební kartu

Sdílet

Společnost Prepaid Solutions v uvedla na trh kartu novou dobíjecí platební kartu s názvem Freepay.

Kartu si můžete zakoupit na webových stránkách společnosti, nebo na prodejních místech. Poté ji musíte aktivovat přes automatickou telefonní linku a pak už ji můžete využívat klasickým způsobem, jako jiné předplacené platební karty.

Lze ji dobít hotovostí nebo převodem. Platit s ní můžete u obchodníků i na internetu. Freepay je vydávána pod značkou MasterCard, tudíž je akceptována v celé síti MasterCard. Ke každé kartě Freepay klientovi poskytujeme přístup do internetového bankovnictví, kde může sledovat veškeré transakce. Předplacená platební karta rovněž umožňuje přijímat výplatu v případě, že osoba nedisponuje bankovním účtem, uvádí David Tacl, ředitel společnosti Prepaid Solutions.

Tím, že karta není vázaná na bankovní účet, ji mohou využít i lidé v exekuci. U karty není do určitého limitu nutné dokládat totožnost. Jedná se proto o vhodný instrument například pro osoby, které jsou zatížené exekucí, a nechtějí proto mít finanční prostředky na bankovním účtu, dodává David Tacl.

Karta má 3 možnosti limitů:

 • Režim základního limitu -  je přiřazen ke kartě automaticky po provedení aktivace karty. Umožňuje pouze jednorázové nabití do částky 5 000 Kč. Tento režim neumožňuje provádění výběrů hotovosti z bankomatu a opakované nabití peněžních prostředků.
 • Režim středního limitu – ten si musíte aktivovat prostřednictvím zákaznické linky, případně prostřednictvím webových stránek. Podmínkou je poskytnutí identifikačních údajů (úplného jména a příjmení, data narození, e-mailové adresy, telefonního čísla a adresy bydliště). Tento režim umožňuje opakované nabití karty, při maximálním denním limitu nabití ve výši 25 000 Kč, do úhrnné částky 60 000 Kč v rámci každého jednoho kalendářního roku.
 • Režim nejvyššího limitu – musíte si rovněž aktivovat prostřednictvím zákaznické linky nebo webových stránek. Také musíte poskytnout potřebné údaje (úplného jméno a příjmení, rodné číslo, datum narození, místo narození, pohlaví, adresu bydliště, státní občanství, e-mailovou adresu a telefonní číslo). Navíc musíte poskytnout elektronických kopií platného průkazu totožnosti. Tento režim vám pak umožňuje opakované nabití karty, při maximálním denním limitu nabití ve výši 100 000 Kč, do úhrnné částky 350 000 Kč za rok.

Ceník a limity naleznete na webové stránce. Kompletní informace o kartě naleznete na webových stránkách Freepay.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 8. 2016 21:25

  Jirka (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Vypadalo to zajímavě, ale poplatky mě odrazují a cena karty také, bohužel jinak nic jiného o proti konkurence nenabízí. Tak, že kupovat nebudu.

 • 13. 12. 2017 1:08

  Hagrid walcha (neregistrovaný) 85.163.92.---

  Neskutečně arogantní jednání druhá platba i přes dodržení limitů pěti tisíc nebyla připsána domoci se svých peněz bohužel nejde .V zadnem případě nedoporučuji snad jen v případě že chcete přijít o své peníze

 • 15. 1. 2018 20:27

  Alenka (neregistrovaný) 185.211.190.---

  Dobrý den,chtěla jsem se zeptat.Byli mi poslany dvě platby na free pay kartu v jeden den ,přišla jen jedna platba a ta druhá vůbec.Variabilni symbol zadán byl a na kartě free pay mám nabitý ten nejvyšší limit.Nevite prosím jak je to možné? Můžete mi prosím poradit jestli se nestala nějaká chybička?moc děkuji za odpověď

 • 18. 1. 2018 3:42

  ACS1893 (neregistrovaný) 138.68.176.---

  Funguje bezchybně, jen mě zarazila blokace karty ze strany zákaznické podpory před svátkama, 23.12.2017 mi jí bez varování zablokovali, takže se mi podařilo dovolat na zákaznickou podporu až někdy 2.1.2018, kdy mi jí teprve deblokovali a zažil jsem zajímavé Vánoce, jelikož jsem na kartě měl veškeré finance.
  Důvodem blokace byla telefonická žádost o vysvětlení, z jakých zdrojů mi na ní chodí finanční prostředky, neboť obrat 250.000,- Kč za 3 měsíce se zdálo býti podezřelým obratem

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).