Hlavní navigace

Specialista na palivové tankovací karty Eurowag vstoupil na londýnskou burzu

Sdílet

Dalibor Z. Chvátal 11. 10. 2021

Česká společnost W.A.G. payment solutions, a.s., která působí pod značkou Eurowag, v pátek 7. 10. 2021 oficiálně vstoupila na londýnskou burzu (LON: WPS). Cenová nabídka jedné akcie byla stanovena na 150 GBX. Nejvyšší cena akcie při posledním obchodu v pátek činila 139,98 GBX (cca 40,29 Kč).

Vstupem na burzu a vydáním 113 milionů kmenových akcí firma získá hrubý výnos cca 200 mil. €. Dalších 11 milionů akcií prodají stávající akcionáři Eurowagu. To odpovídá celkovému objemu nabídky ve výši 186 milionů GBP. (Podrobnosti pro investory.)

Dnešní den je pro Eurowag vzrušujícím milníkem. Jako společnost kótovaná na burze budeme moci lépe využít významné příležitosti, které před společností Eurowag leží, k urychlení našich růstových plánů a k budování naší pozice jedné z předních a nejrychleji rostoucích celoevropských integrovaných platforem pro platby a mobilitu zaměřených na odvětví komerční silniční dopravy. Povzbudila nás podpora, které se nám dostalo od globálních institucionálních investorů, kteří chápou naši vizi, aby každá nezávislá komerční silniční dopravní společnost měla přístup ke všem výhodám digitalizace ve velkém měřítku – jejíž potřeba je dnes zjevnější než kdy jindy, komentoval vstup na burzu Martin Vohánka, generální ředitel a zakladatel společnosti Eurowag.

Našli jste v článku chybu?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).