Hlavní navigace

SP: Pokud nepošlete Ukrajině peníze, tak zkrachuje

Sdílet

Arsen Lazarevič 23. 12. 2014

Agentura Standard & Poor’s srazila Ukrajině rating na stupeň „CCC“ pokles je o 9 stupňů pod investiční pásmo. Pokud Ukrajina v následujících měsících nedostane peníze, tak ji hrozí krach: Bankrot je nevyhnutelnou otázkou několika nejbližších měsíců, pokud se podmínky zásadně nezmění a nepřijde nová zahraniční finanční pomoc, uvedla analytička S&P Ana Jelenkovič ve zprávě.

Ukrajina přitom již získala 17 miliard dolarů, bude ale potřebovat dalších 15 miliard dolarů, aby přečkala největší krizi od druhé světové války. Krize se také projevuje na ukrajinské hřivně, která je nejhůř vyvíjející se měnou vůči americkému dolaru na světě. Měna od počátku roku oslabila o 48 %.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 12. 2014 12:36

  Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz

  To zní skoro jako vyhrožování? Co je mi do nějaké Ukrajiny. Pokud vím, rozdíl mezi krachlou a prosperující je skoro nulový. Když vidím, s jakou vervou tam do sebe perou samopaly a kulomety, myslím, že mají peněz dost. Nebýt této země, tak je všechno tady v klidu. Ještě budeme podporovat nějaké fašistické bojůvky a Banderovce. Mě taky nikdo nic nedá.

 • 23. 12. 2014 16:28

  M (neregistrovaný) 188.75.173.---

  A jak se vám budou líbit desítky tisíc uprchlíků z Ukrajiny, které přijedou na "návštěvu" ke svým příbuzným v ČR? Evropa nemá jinou možnost, než Ukrajinu zachránit. Taková je cena za vyhraný Majdan.

 • 25. 12. 2014 16:38

  pleva.ka (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  A co strýček Sam, ten by jim nemohl něco poslat? Zbraně ale nemyslím.

 • 25. 12. 2014 18:07

  Pavel II (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz

  To je ve výsledku pravda. Proč máme my, chudá a malá země živit velikou a bohatou zemi, když jsme tuto situaci nijak nezpůsobili? že by měl náš prezident s této souvislosti pravdu a řešením by bylo Rusko?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).