Spočítejte si...

Zavřít

Soudy už možná nebudou přiznávat náhradu odměny advokáta

Každý, kdo se dnes pustí do soudního sporu, platí soudní poplatek a odměnu svého právního zástupce. Na náhradu těchto nákladů má právo ten z účastníků, který ve sporu uspěje. Nově se navrhuje, aby žádný z účastníků soudního sporu neměl právo na náhradu odměny zastupujícího advokáta, půjde-li o tzv. bagatelní spor, tj. spor o peněžité plnění do výše 10 000 Kč, vysvětluje Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení dTestu.

Soud by mohl v odůvodněných případech právo na náhradu nákladů přiznat, dá se však předpokládat, že by k tomu docházelo pouze výjimečně. Novelu občanského soudního řádu předložila Poslanecké sněmovně skupina 14 poslanců.

Staří aut v Česku neustále roste, lidé nemají peníze Novinky v Servisu 24 České spořitelny: rychlé platby a delší čas pro příkazy        
Karel Petranek
3. 3. 2014 10:47 Nový

Hurááááá !

To není útok na spotřebitele, jak někdo tvrdí, ale naopak!

Konečně by se měl člověk možnost u soudu bránit, aniž by se musel obávat, že v případě prohry ho advokáti stáhnou z kůže!

Ještě bych to rozšířil - spotřebitel by měl být chráněn před placením poplatků advokátovi protistrany VŽDY. Přinejmenším v 1. stupni - a dá-li mu
v 1. stupni soud za pravdu, pak i v případě odvolání/dovolání.