Hlavní navigace

Sobotka: Brno s Amazonem promarnilo svou šanci

Sdílet

Arsen Lazarevič 19. 3. 2014

Podle předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky údajně Brno promarnilo svou šanci, protože brněnští zastupitelé v úterý opět neschválili smlouvy s developerem CTP Invest a Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD). Tyto smlouvy by přitom umožnily stavbu obřího logistického centra americké internetové obchodní společnosti Amazon v Brně.

Já myslím, že je to pro Brno promarněná příležitost. Nejenom pro Brno, ale také pro jižní Moravu, protože v Jihomoravském kraji je aktuálně několik desítek tisíc lidí bez práce, řekl Sobotka. Vláda nemůže podle něj rozhodovat za samosprávu: Toto je věc, která je plně v kompetenci města Brna, rozhodují zastupitelé města Brna a podle mého názoru dnes rozhodli chybně, dodal premiér.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 3. 2014 20:46

  Eidž (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Plácáte nesmysly Vy. Amazon udělal rozhodnutí, o expanzi do střední Evropy. Bude stavět tam, kde mu to povolí. Cílem je Polský trh a Rakousko - Vídeň. Logistické centrum bude ve Wroclawi a v Praze a chtěli Brno, aby právě Vídeň šla dobře zásobovat.
  Jestli jste někdy na Amazon nakupoval, víte o částce za poštovné plus dobu doručení. To teď spadne na úroveň tuzemské pošty!
  Takže za mě si myslím, že to Mall, Alza a podobní zalobovali, aby nedovolili vstup gigantu, který je pro ně noční můra - je to konkurence jak sviňa a zatím to právě výše poštovného a dodací lhůta drží mimo.

 • 19. 3. 2014 22:11

  Norik (neregistrovaný) ---.cust.sloane.cz

  Sobotka chce jen tím snížit nezaměstnanost a to se mu hodí pro naplnění předvolebních slibů.
  Tito giganti jako Amazon nepřinesou našemu státu nic. 1500 lidí co to je když je nezaměstnaných 600 000 - plivanec do rybníku. Zaměstnat 1500 vykořisťovaných a zotročených v mukách pracujích podmínkách - pryč s takovou firmou. Tato firma chce VYDĚLAT a to je pro ni prioritou za každou cenu. ...Poštovné za sazby české pošty co to jsou za bláboly

 • 24. 3. 2014 16:52

  Eidž (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  1. Pokud se bude snižovat zaměstnanost, musí se začít i u 1 pracovního místa. Nebo umíte udělat 100 tis. pracovních míst? Tak je udělejte!
  2. Samozřejmě, cílem podnikání je zisk. Proto se podniká. A taky se odvádějí daně. Nebo je lepší zaměstnat na černo X lidí a z jejich mzdy neodvést sociální a zdravotní pojištění? A daň?
  3. Sklad bude v ČR, tj. doprava je za ceny ČR. Nebo Vám to Mall.cz, Alza.cz posílá za mezinárodní poštovné? Jestli Česká pošta, DPD, PPL či jiný dopravce jede do centrály Alzy nebo do centrály Amazonu, pokud je to na území ČR, dopravce uplatňuje tuzemský tarif. Nebo si myslíte, že dopravce bude rozlišovat zboží od Amazonu? :-)

  Naštěstí zalobovaní radní města Brna promarnili svoji šanci a naopak lidi v Jihomoravském kraji upřednostnili rozum před peněženkou a nabídnou Amazonu pozemky v majetku Kraje.

  Už stavba skladu přinese práci stavebním firmám v Brně. Investice neplatí lidi z ČR, investici platí zahraniční vlastník. Jasně, že to dělá proto, aby investici dostal zpět. Ale zpět z prodeje věcí, které bude mít ve skladu.

  Proč je to tedy špatně, že se dá práce stavebním firmám a vzniknou nová pracovní místa? Možná to bude lepší práce, než pokladní v hypermarketu/su­permarketu....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).